Jazda czołgiem – jedno z 7 najchętniej realizowanych marzeń Polaków

2.10.14 Anonimowy 0 Comments

Minione lato pod względem pogody było wyjątkowo łaskawe dla osób, które wypoczywały w Polsce. Cześć z nich zdecydowała się nie tylko na leniwy wypoczynek na plaży, lecz również zainwestowała w realizację niecodziennych marzeń i pasji. Serwis prezentmarzen.com przygotował zestawienie 7 atrakcji w formie przeżyć, z których najchętniej korzystali Polacy podczas wakacji 2014.
czołg marzenie przejazdzka-czolgiem-prezent-marzen
Listę „Top 7 najchętniej realizowanych marzeń w trakcie urlopu” otwiera jazda off - road, ciekawa forma spędzania czasu dla fanów motoryzacji i miłośników oryginalnych przygód. Większość amatorów jazdy w terenie to oczywiście mężczyźni, dla których jazda po błotnistych podjazdach i zanurzanie się w dołach pełnych błota jest niezwykłą przygodą. Wymagająca od uczestników dużego sprytu i siły fizycznej, potrzebnej na przykład do wykopania auto z błota lub piasku, jazda terenowa okazała się jedną z najczęściej wybieranych atrakcji w okresie czerwiec – sierpień 2014. Łącznie, aż 32% Klientów serwisu prezentmarzen.com w wymienionym okresie wybrało realizację marzeń z kategorii „za kierownicą”, spełniając swoje motoryzacyjne marzenia.

Drugie i trzecie miejsce w rankingu zajmują przygody "w powietrzu" czyli: lot motolotnią oraz skok ze spadochronem. Są to przeżycia zarezerwowane dla miłośników powietrznych sportów ekstremalnych, których jak widać po rosnącej liczbie realizacji w Polsce, nie brakuje. Ponad 24% osób, które zdecydowały się w czasie urlopu na przeżycie niezwykłej przygody korzystając z usług serwisu, wybrały atrakcje z kategorii „ w powietrzu”. Na czwartym miejscu rankingu znalazła się jazda Ferrari, marzenie wielu mężczyzn. Piąte miejsce to przejażdżka oryginalnym pojazdem wojskowym – czołgiem. Pasjonatów tej militarnej przygody w Polsce, jak wynika z ilości realizowanych w lecie zamówień serwisu spełniającego marzenia nie brakuje. Możliwość samodzielnego poprowadzenia czołgu to oryginalna forma spędzania czasu na urlopie, która jak widać znajduje swoich miłośników w Polsce.

Na przedostatnim miejscu rankingu znalazła się atrakcja z kategorii wodnych sportów ekstremalnych - FlyBoard, który od niedawna w błyskawicznym tempie podbija świat. Jest to widowiskowa forma rozrywki dostarczająca niesamowitych emocji. W atrakcyjnej formie spędzenia czasu, jaką jest Fly Board, sprzęt umożliwia uczestnikowi latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom, podłączonym giętką rurą do źródła wody pod ciśnieniem. Po uruchomieniu FlyBoardu można w kontrolowany sposób unosić się nad powierzchnią wody. Jak wynika z danych Prezentu Marzeń, ponad 18 % osób, które w okresie czerwiec – sierpień podarowały sobie lub bliskim emocje w postaci niestandardowych przeżyć, zdecydowało się na realizację atrakcji z kategorii „w wodzie” .

Listę „Top 7 najchętniej realizowanych marzeń w trakcie urlopu” zamyka Dream Jump – ekstremalny skok. Skok ten dostarcza równie wielu emocji co skok na bungee. Dream Jump to jednak zupełnie inna technika oddawania skoków niż w przypadku bugnee. Wykorzystano w niej układ asekuracyjny z lin dynamicznych oraz bloczka. Dzięki zastosowaniu takiego systemu lin możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania nawet do 90% wysokości obiektu, z którego wykonywany jest skok. Dream Jump to duża dawka emocji dla miłośników ekstremalnych wrażeń.

Lato sprzyja przygodom. W czasie wakacji odnotowaliśmy ponad 30% wzrost zamówień na realizację marzeń z naszej oferty. Najczęściej Polacy wybierali niestandardowe formy spędzania czasu w kategorii: za kierownicą (32% ), w powietrzu (24%) i w wodzie (18%). Kategoria relaks i uroda znalazła się na czwartym miejscu (11%). Podczas urlopu jak wynika z naszych obserwacji i zestawień, Polacy coraz chętniej poszukują niestandardowych form wypoczynku. Liczy się zdobycie nowych, oryginalnych doświadczeń, którymi będzie można się pochwalić w pracy, w rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół – komentuje Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com.

Jak pokazują badania CBOS z ubiegłych lat, również w tym roku można było sondować, iż prawie połowa Polaków wakacje spędzi w kraju. Ci, którzy pozostali w Polsce, jak wynika ze wzrostu zainteresowania ofertą na oryginalne spędzanie czasu (ponad 370% więcej rezerwacji w stosunku do poprzednich miesięcy), szuka coraz bardziej oryginalnych form rozrywki. Najbardziej zainteresowani wakacyjną rozrywką w formie przeżyć byli przede wszystkim mieszkańcy dużych miast. Najczęściej wybierane lokalizacje do realizacji atrakcyjnych i widowiskowych przygód, jak wynika z zestawienia Prezentu Marzeń to: Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław i Trójmiasto. Rosnąca w Polsce popularność serwisów oferujących prezenty w formie przeżyć, które można sprawnie nabyć w Internecie, a zrealizować w rzeczywistym świecie jest wyznacznikiem naszych czasów. Pracując korzystamy intensywnie z nowoczesnych technologii, a odpoczywając celebrujemy czas wolny wzbogacając go o oryginalne atrakcje. W modzie jest zdobywanie różnych umiejętności związanych z aktywnym spędzaniem urlopu i przeżywaniem niezwykłych emocji.

0 comments: