Czechy: Zabawny świat nauki w libereckiej iQLANDII dla małych i dużych

2.10.14 Anonimowy 0 Comments

Setki eksponatów w dziesięciu jedynych w swoim rodzaju ekspozycjach wypełniają Centrum Naukowe iQLANDIA w Libercu niedaleko granicy z Polską i Niemcami. Prócz całodziennej inteligentnej zabawy centrum zapewnia szereg niezwykłych atrakcji: tylko w iQLANDII zwiedzający mogą spotkać mówiącego ludzkim głosem robota, jedyna w swoim rodzaju już w samej swej nazwie jest Seksmisja – ekspozycja, która odpowiada na pytania dotyczące życia seksualnego. Na światowym poziomie jest również Planetarium 3D.

Liberec Experimentování v iQLANDII

„Cześć, nazywam się Thespian!“ Któż to mówi? To robot imitujący człowieka, pierwszy w Czechach, który prócz języka czeskiego zna język niemiecki, polski i angielski, a podczas rozmowy porusza się, gestykuluje a nawet uśmiecha się. W wygodnych fotelach i okularach 3D na nosie możecie podczas projekcji w tutejszym planetarium podziwiać sklepienie niebieskie a przy tym posłuchać ciekawostek o gwiazdach, które o tej porze roku możecie zobaczyć na naszym niebie. Planetarium 3D w iQLANDII dzięki zastosowanej technologii projekcji należy do najnowocześniejszych na świecie.

Do najbardziej lubianych eksponatów należą transformator Tesli, Ogniste tornado oraz Flashwall. Jednakże zainteresowaniem cieszy się całe centrum. „Najbardziej przyciąga uwagę robot imitujący człowieka, ale również Planetarium 3D, gdzie prezentujemy wciąż nowe projekcje, wymyślamy również kolejne projekty,“ mówi dyrektor iQLANDII Pavel Coufal.

iQLANDIA to również liczne programy towarzyszące, science show z wybuchami i eksperymentami naukowymi czy warsztatami w formie zabawy.

Przed centrum nauki jest pod dostatkiem miejsc do parkowania dla samochodów i autobusów, do dyspozycji jest również restauracja. iQLANDIA otwarta jest również na prywatne imprezy – urodziny, wesela lub jubileusze. Ceny biletów oraz szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach iQlandia.cz.

Informacje dodatkowe

Godziny otwarcia:

Wt., Śr., Czw., Pt., Niedz.: 9.00–17.00
Sob.: 9.00–19.00

Rozszerzone godziny otwarcia:
Maj i czerwiec: otwarte również w Pn. 9.00–17.00
Święta oraz wakacje letnie (lipiec, sierpień): otwarte codziennie 9.00–19.00

Codziennie od 11.00 i 16.00 –Letni science show pełen ognia, wybuchów i dymu

– Eksperymenty, których Wam domu nie darują!

Codziennie od 14.00 – Hura do laboratorium! - eksperymenty i warsztaty w laboratorium. Zaczarowana probówka – zrób sam probówkę, która zmienia kolory, robi pianę, zaświeci albo sprawi, że wypłynie z niej sztuczny śnieg.

Ceny biletów wstępu:

Podstawowy:

230 CZK/osoba/dzień

120 CZK/dziecko do 15 lat/dzień

3D Planetarium:

90 CZK/osoba/projekcja

60 CZK/dziecko do 15 lat/projekcja

Ulgowe bilety dla organizacji trwale pracujących z dziećmi

70 CZK/uczeń na cały dzień na wszystkie ekspozycje SC iQL, w czerwcu 90 CZK/uczeń

50 CZK/ uczeń/projekcja w Planetarium 3D

Grupy liczące ponad 15 osób mają zniżkę 10 %.

0 comments: