Holendrzy najmilszym narodem dla polskich turystów

2.10.14 Anonimowy 0 Comments

W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród, to właśnie ich najbardziej cenimy za gościnność - tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2000 europejskich turystów przez Zoover, portal z opiniami o wakacjach.

W kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności .

Grafika - Najmilsze narodowości wg Polaków

Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3% głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się być Holendrzy (15,1%).

Kiedy planujemy wakacje, idealne miejsce stanowi dla nas lokalizacja z ładną pogodą, smacznym jedzeniem i wieloma zabytkami. Co jednak, kiedy cel podróży nie szczyci się mianem gościnnej miejscowości? Narodowość o przyjaznym nastawieniu w miejscu pobytu stanowi wartość dodaną
w trakcie wakacji.

Najbardziej gościnne kraje wg Polaków

Pozycja              Kraj         Skuteczność
1              Holandia         22%
2              Włochy         18%
3              Grecja         18%
4              Niemcy         10%
5              Hiszpania          7%

Europejczycy uważają się za najbardziej gościnnych

Ciekawe, że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53%). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22% uważa siebie za najbardziej gościnnych.

Grecy w kontakcie z turystą najbardziej się starają

Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3%). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1%) i Włosi (11,6%). Anglicy (3,1%) i Egipcjanie (2,9%) w rankingu gościnności zajmują z kolei ostatnie miejsca.

0 comments: