Saturator z darmową wodą na ulicach Gdańska!

2.7.14 Anonimowy 0 Comments

Wakacyjna niespodzianka dla mieszkańców Gdańska! Od 28 czerwca w każdy weekend w centrum miasta pojawiać będzie się saturator. Urządzenie do dystrybucji wody prosto z miejskiej sieci stanie przy ul. Karmelickiej. Pragnienie ugasić będzie możną wodą z bąbelkami lub bez bąbelków, z dodatkiem soków albo ze świeżą cytryną, limonką i miętą! Woda z gdańskiego saturatora dostępna będzie bezpłatnie.Obecnie słowo saturator, nie jest już wszystkim znane. Ta mobilna maszyna do produkcji wody sodowej była bardzo popularna w czasach PRL. Dwukołowy wózek zapewniający obywatelom wodę z bąbelkami pojawiał się na ulicach polskich miast w każdy upalny dzień. Miasto Gdańsk uznało, że dostarczanie mieszkańcom wody prosto z miejskich wodociągów to tradycja, którą warto wskrzesić. – Chcemy w ten bardzo sympatyczny i oryginalny sposób przypomnieć mieszkańcom, o tym że z naszych gdańskich kranów płynie wysokiej jakości woda. A jej wysoka jakość jest  efektem m.in. ogromnych inwestycji wodociągowych, które z ramienia miasta przeprowadziła w ciągu ostatnich 10 lat miejska spółka Gdańskie Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna. Spółka, której jednym z priorytetowych celów jest właśnie poprawa satysfakcji mieszkańców Gdańska z jakości wody pitnej. Serdecznie zapraszam do degustacji smacznej gdańskiej wody – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Saturator to także nagroda dla mieszkańców, za udział w marcowej akcji „Gdańsk bije rekord w piciu wody”. Podczas happeningu z udziałem gdańszczan oraz w internetowej aplikacji, zebrano wówczas ponad 5 tys. wypitych szklanek – deklaracji zdrowego stylu życia. - Chcemy nie tyle przekonać do picia surowej wody z gdańskich ujęć, ale przede wszystkim dać poznać jej dobry smak. Również odwiedzającym nasz gród turystom. Jest to również swego rodzaju zachęta do korzystania ze zdrojów ulicznych stojących w Pasie Nadmorskim– mówi Jacek Skarbek, Prezes Zarządu GIWK.

W saturatorowym menu uwzględniono dodatki, które mieszkańcy zgłaszali przy pomocy internetowej aplikacji. I tak, z saturatora napijemy się między innymi: wody z bąbelkami, wody bez bąbelków, wody z dodatkiem soków oraz ze świeżą cytryną, limonką i miętą. Bogata oferta dodatków, nowoczesny design wózka oraz dużo bardziej higieniczne podejście do dystrybucji wody- to elementy, które odróżniają dzisiejszy saturator, od tego sprzed lat. Radość z gaszącej pragnienie, chłodnej wody w wakacyjny upalny dzień – pozostaje jednak taka sama.

za gdansk.pl

0 komentarze: