Brema i Bremerhaven: dwa miasta – jeden kraj

1.7.14 Anonimowy 0 Comments

1200 tradycji i otwartości na świat wywarło wpływ na Bremę, miasto hanzeatyckie nad rzeką Wezerą. Niepowtarzalnymi symbolami miasta są wspaniały ratusz w stylu renesansu wezerskiego i czcigodny posąg Rolanda (światowe dziedzictwo UNESCO) na zabytkowym rynku. I oczywiście światowej sławy Muzykanci z Bremy z baśni braci Grimm.


Bremerhaven, SAIL City viewing platform ©BIS Bremerhaven Touristik



Bremen, Town Hall ©panthermedia


Emocjonujące parki rozrywki i Centrum Naukowe, spojrzenie w technologie przyszłości – Brema pokazuje licznymi projektami, że nauka wcale nie musi być nudna. Parki edukacyjne przy uniwersytecie bremeńskim, „botanika” i Muzeum Dalekomorskie (Überseemuseum) przekazują wiedzę w przystępny sposób. A w ośrodku astronautyki EADS Astrium turyści mogą zobaczyć z bliska, jak astronauci jedzą, śpią i biorą prysznic w kosmosie.

Najstarszy niemiecki festyn ludowy, Freimarkt, festiwal muzyczny, musicalowe i teatralne hity, ważne wystawy artystyczne, tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy otoczony czarem promenady Schlachte nad Wezerą ... Brema jest miastem tętniącym pełnią życia i wspaniałych przeżyć i wrażeń!

© Bremer Touristik-Zentrale

Nadmorskie miasto Bremerhaven

W miejscu, gdzie rzeka Wezera wpada do Morza Północnego, leży największe miasto na niemieckim wybrzeżu Morza Północnego, Bremerhaven. Portowy świat Bremerhaven fascynuje emocjonującymi inscenizacjami i pasjonującym przekazem wiedzy: w Niemieckim Domu Emigranta (Deutsches Auswandererhaus®) ożywa historia emigracji, Dom Klimatu 8° Ost (Klimahaus® Bremerhaven 8° Ost) zaprasza w podróż przez wszystkie strefy klimatyczne Ziemi. W Niemieckim Muzeum Żeglugi (Deutsches Schiffahrtsmuseum) znajduje się najstarszy duży żaglowiec handlowy – koga na świecie, a w Ogrodzie Zoologicznym nad Morzem (Zoo Am Meer) baraszkują polarne niedźwiedzie, pingwiny i reszta. Oceaniczne giganty biorą kurs na to nadmorskie miasto, w porcie pysznią się statki muzealne, a podczas zwiedzania miasta autobusem portowym HafenBus można zobaczyć przeładunek samochodów i kontenerów w portach dalekomorskich. Muzeum Historyczne w Bremerhaven poprowadzi w dawny świat pracy i życia na naszym wybrzeżu, a w niegdysiejszej pakowni ryb „Schaufenster Fischereihafen” czeka spotkanie z rybami w każdej postaci: w Atlanticum z akwarium morskim, na trawlerze „Gera”, w lokalach specjalizujących się w daniach z ryb morskich i wielu restauracjach.

© BIS Bremerhaven Touristik

0 komentarze: