Donauinselfest czyli święto na wiedeńskiej wyspie na Dunaju

26.6.14 Anonimowy 0 Comments

Na wiedeńskiej wyspie na Dunaju organizowany jest największy na świecie festiwal na wolnym powietrzu – Donauinselfest. Trzy dni mocno napiętego programu, ponad 2000 występów, 11 scen i 19 przestrzeni tematycznych – muzyka, kabarety, wyborna gastronomia i zróżnicowane warsztaty artystyczne. A to wszystko bez biletów!
Donauinselfest 2013 Foto: Hubert Dimko

Od 27. do 29. czerwca 2014 r. wyspa na Dunaju zamienia się w gigantyczny (4,5 km długości) parkiet taneczny. Na 11 scenach zagra i zaśpiewa prawie 2.000 muzyków. Dostarczą oni łącznie 600 godzin rozrywki. Tegoroczne motto festiwalu to „Żyć Wiedniem. Kochać Wiedeń“.


W ubiegłym roku wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, aż 3,2 miliony, teraz organizatorzy nie spodziewają się mniej ze względu na bogaty program i prognozowaną wspaniałą pogodę.


Jednym z muzycznych gości będzie Macy Gray. A oprócz niej międzynarodowe gwiazdy muzyki pop, rock, country, funk, soul i hip-hop i nie tylko.


The Commodores, Cro, Rea Garvey, Rita Ora, Adel Tawil, Nico & Vinz, Anna F., KRS-One, Gerard, Genetikk, Kosheen, Everlast, Bilderbuch, DVBBS, Sander Van Doorn, Global Deejays, Nik P. & Band, Stefanie Werger, Simone & Charly Brunner, Les Humphries Singers, Ernst Molden Trio, Klaus Eckel, Hans Theessin, Meena Cryle i wiele, wiele innych.


Z małego, rodzinnego festiwalu na wyspie w roku 1984 Donauinselfest stał się największym festiwalem open-air w Europie. Tłumy przybywają z Wiednia, całej Austrii i krajów sąsiednich. Jak zwykle każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, a do tego przy bezpłatnym wstępie.


Szczegółowy program i bliższe informacje na stronie: 2014.donauinselfest.at


Święto na wyspie na Dunaju
  • 27. – 29. czerwiec 2014

  • Wiedeń


 

 

0 komentarze: