4You Airlines – nowy gracz na polskim niebie

3.6.14 Anonimowy 0 Comments

4You Airlines, to nowa spółka która powstała z inicjatywy polskich przedsiębiorców posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku turystycznym. Prezesem 4You Airlines jest Sylwester Strzylak, natomiast funkcję Wiceprezesa pełni Michał Mikołajczak. Zadaniem 4You Airlines jest zaspokojenie potrzeb rynkowych w segmencie lotów czarterowych dla polskich biur podróży.- 4You Airlines to duże wyzwanie. Jednak rosnące potrzeby zarówno touroperatorów jak i klientów pokazują, że na rynku jest zapotrzebowanie na wyspecjalizowanego w branży turystycznej przewoźnika – powiedział Michał Mikołajczak – Wiceprezes  Zarządu 4You Airlines.


Krzysztof Piątek Prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki dodaje:


- Rynek usług turystycznych w Polsce cały czas się rozwija, pojawienie się nowego przewoźnika czarterowego jest tego potwierdzeniem. Uważam, że będzie to miało korzystny wpływ na swobodę działania touroperatorów oraz możliwość dokonywania przez nich wyboru, jak również pozwoli uniknąć monopolizacji rynku. Obecny boom w turystyce z pewnością daje możliwości realizacji tego przedsięwzięcia. Beneficjentem działań będą zarówno touroperatorzy, jak i klienci, którzy zyskają możliwość wyboru najkorzystniejszej ich zdaniem oferty.


Loty 4You Airlines będą realizowane przez trzy Airbusy A320,  mogące zabrać 180 pasażerów. Na pokładzie każdego z nich podróżnymi zaopiekuje się 4 członków personelu, a za sterami zasiądzie 2 pilotów. Ofertę 4You Airlines będzie wyróżniał dobry stosunek jakości do ceny proponowanych usług. Przewoźnik będzie umożliwiał przeloty w klasie ekonomicznej z 9 polskich miast: Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy. Samoloty zabiorą pasażerów do najpopularniejszych zagranicznych kurortów w Egipcie, Turcji, Tunezji oraz Grecji. Wycieczki do tych miejsc będą oferowały największe biura turystyczne w Polsce współpracujące z firmą Globe Travel Services. Pierwsze loty zostały zaplanowane na początek czerwca.


Obecnie 4You Airlines oczekuje na wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, który powinna otrzymać jesienią tego roku. Aby rozpocząć świadczenie usług spółka nawiązała współpracę z Eurolot S.A., w ramach której stał się on oficjalnym przewoźnikiem dla 4You Airlines.


- Powstanie 4You Airlines to odpowiedź na potrzeby rynku. W ostatnich latach zdarzały się sytuacje,
w których biura podróży miały problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby samolotów. Dzięki 4You Airlines touroperatorzy będą mogli zapewnić poczucie bezpieczeństwa pasażerom oraz komfort podróży tak, aby ich wymarzone wakacje zaczęły się już na pokładzie naszych samolotów – powiedział Michał Mikołajczak – Wiceprezes  Zarządu 4You Airlines.

0 comments: