Wiedeń: Tu zjesz cesarskie przysmaki

5.5.14 Anonimowy 0 Comments

Od tradycyjnej kuchni wiedeńskiej po specjalności kuchni świata – zwykły spacer przez zielony Wiedeń niesie ze sobą zaskakującą różnorodność kulinarnych wrażeń. Malownicze miejsca, niepowtarzalna atmosfera i urok cesarskiej stolicy zachęcają, aby poświęcić parę chwil więcej na kontemplację.
Prater: Lusthaus


Schloss Schönbrunn: Kaiserpavillon im Tiergarten Schönbrunn


Landtmanns Jausenstation


Gościnna restauracja w wiedeńskim Praterze serwuje gościom tradycyjną kuchnię dawnego Wiednia. Lusthaus, dawny cesarski pawilon myśliwski, ma w swym menu znakomity wybór sezonowych potraw i wiedeńskich win, które goście spożywają pod kasztanami z widokiem na zieloną główną aleję Prateru. Imperialną przeszłość z dumą wspomina także restauracja Hermes Café Restaurant Labstelle, mieszcząca się w Willi Hermesa w ogrodzie zoologicznym w dzielnicy Lainz. Ogród ten stanowi obecnie obszar chroniony, ale w przeszłości był to cesarski teren myśliwski. Do swoich regionalnych potraw lokal dodaje zioła z własnego ogródka.

Kolejna niezwykła restauracja znajduje się w samym ogrodzie zoologicznym Schönbrunn. Café Restaurant Kaiserpavillon za czasów cesarza była eleganckim salonem śniadaniowym, a dzisiaj serwuje klasyczną kuchnię wiedeńską i potrawy z całego świata. Na małą przekąskę w przerwie zwiedzania albo pogawędkę przy kawie poleca się Landtmann's Jausen Station w Ogrodzie Następcy Tronu przy Pałacu Schönbrunn. Przy kawie z rogalikiem, solidnych przekąskach z deski, pysznym omlecie cesarskim i domowej roboty lemoniadach kontemplowanie urody pałacowego parku jest jeszcze przyjemniejsze.

  • Lusthaus, Freudenau 254, 1020 Wien, www.lusthaus-wien.at

  • Hermes Café Restaurant Labstelle, Willa Hermesa, Ogród Zoologiczny w Lainz, 1130 Wien, www.hermes-villa.at

  • Kaiserpavillon, Ogród Zoologiczny Schönbrunn, 1130 Wien, www.zoovienna-gastro.at

  • Landtmann’s Jausen Station Meierei Schönbrunn, Pałac Schönbrunn, Ogród Następcy Tronu, 1130 Wien, www.landtmann-jausenstation.at


0 comments: