Zwiedzaj Tunezję... wypoczywaj w Bułgarii

17.4.14 Anonimowy 3 Comments

Istotą podróżowania jest ciągłe odkrywanie czegoś nowego – unikatowych krajobrazów, zróżnicowanych zabytków, które stanowią świadectwo historii poszczególnych miejsc i regionów, a także nowych kultur, które lokalne społeczności pielęgnują poprzez przywiązanie do tradycyjnych strojów czy zwyczajów kulinarnych. Rozumiejąc istotę podróżowania proponujemy Wam zapoznanie się z dwoma odmiennymi kierunkami turystycznymi – Tunezją i Bułgarią.

 
Bogactwo walorów turystycznych
Tunezję i Bułgarię na pozór nic nie łączy – Tunezja położona jest nad Morzem Śródziemnym, w Afryce Północnej, a Bułgaria – w Europie Wschodniej i nad Morzem Czarnym. Tunezja jest państwem muzułmańskim, a w jej krajobrazie kulturowym dominują meczety z wysokimi minaretami, arabskie suki i mauretańska zabudowa, natomiast Bułgaria to państwo prawosławne, którego terytorium usiane jest zabytkowymi cerkwiami i tradycyjnymi domostwami o kamienno – drewnianej konstrukcji. Co jednak łączy oba te państwa, to bogactwo walorów turystycznych – jeśli chodzi o Bułgarię, to jej czarnomorskie wybrzeże jest nieprzerwanie, od kilku dekad, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków regionów wczasowych w Europie, natomiast Tunezja stała się w ostatnich latach popularnym celem wycieczek objazdowych.

Riwiera Bułgarska
O Riwierze Bułgarskiej można mówić w samych superlatywach. W najbardziej popularnych regionach turystycznych, a zatem w Regionie Złote Piaski i Regionie Słoneczny Brzeg, na turystów czekają szerokie plaże o złocistym piasku, bardzo dobre hotele, a także liczne centra sportów wodnych, w których można wypożyczyć m.in. sprzęt windsurfingowy, skutery wodne, kajaki i jachty.

Złote Piaski – Bułgaria

Do Złotych Piasków przylega od strony zachodniej Park Narodowy Złote Piaski, który zajmuje powierzchnię 13 km kw. i który doskonale nadaje się do organizowania wycieczek nie tylko pieszych i rowerowych, ale także konnych. Z kolei Słoneczny Brzeg stanowi znakomitą bazę wypadową do zwiedzania Nessebaru – miasteczka zwanego popularnie „Bułgarskim Dubrownikiem”, którego park historyczno – archeologiczny, z uwagi dużą ilość zabytkowych cerkwi, widnieje od 1983 r. na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.Słoneczny Brzeg – Bułgaria

Riwiera Bułgarska jest nadal dosyć tanim kierunkiem wczasowym, a osoby, którym zależy na naprawdę niskich cenach, mogą postawić na wakacje z opcją first minute albo last minute.

- W przypadku promocji first minute Polscy organizatorzy proponują klientom nieodpłatne pakiety ubezpieczeniowe i gwarancję niezmienności ceny, ale ofertę w rewelacyjnej cenie jesteśmy też w stanie znaleźć czekając do ostatniego momentu, na promocje typu last minute – mówi Arkadiusz Malinowski, Specjalista ds. Turystyki agencji Fostertravel.pl.

Czym kusi Tunezja
O tym, że Tunezja stanowi coraz bardziej popularny cel wycieczek objazdowych, świadczy bogactwo jej walorów przyrodniczych i poza przyrodniczych.

- Tunezję warto jest odwiedzić  dla przepięknych zabytków, drobnoziarnistych, szerokich plaż oraz gościnności Tunezyjczyków – mówi Arkadiusz Malinowski. - Najlepszym okresem na zwiedzanie tego najmniejszego państwa Maghrebu jest wiosna (marzec – kwiecień) lub jesień (wrzesień – listopad), ponieważ w tym okresie w Tunezji panują umiarkowane temperatury, a i ceny wycieczek kształtują się wtedy na niższym poziomie – dodaje ekspert Fostertravel.pl.Ksar Hakada - Tunezja

A co w Tunezji fascynuje turystów najbardziej? Przede wszystkim ksary, czyli pustynne pałace, wzniesione z kamienia i gliny (np. Ksar Hadada), gwarne, arabskie suki (w rodzaju targowiska Jara w oazie Gabes), podziemne domy Berberów oraz ozdobione przepięknymi mozaikami meczety.

 

3 komentarze:

  1. Byłem w Tunezji. Super! Polecam szczególnie Sousse!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bułgaria brzmi ok. Ale w jakich warunkach te wakacje za tak niską cenę?

    OdpowiedzUsuń
  3. Za komuny się jeździło do Bułgarii i teraz znowu ten kraj zrobił się modny. Ale faktycznie warto, bo nie jest drogo, za to ciepło!

    OdpowiedzUsuń