Wiedeńskie jarmarki wielkanocne

17.4.14 Anonimowy 0 Comments

Tradycyjne ozdoby wielkanocne i artystycznie zdobione jaja, kulinarne specjały i program muzyczny – to wszystko czeka na odwiedzających na wiedeńskich jarmarkach wielkanocnych. Schönbrunn oczaruje nastrojem, na placu Freyung wyrośnie największa w Europie góra pisanek, a na Praterze jak zwykle będzie można się świetnie bawić! Także mali goście znajdą w każdym z miejsc wszelkiego rodzaju rozrywki.

Jarmark wielkanocny pod pałacem Schönbrunn, www.ostermarkt.co.atStarowiedeński jarmark wielkanocny, www.altwiener-markt.atWielkanoc na Praterze, Prater Wien GmbH
Jarmark wielkanocny pod pałacem Schönbrunn uchodzi za jeden z najbardziej romantycznych. W otoczeniu barokowego pałacu ok. 60 wystawców oferuje tu kulinarne rarytasy, a także dekoracje wielkanocne i prace artystów-rzemieślników z Austrii. Dzieci świetnie bawią się w marcepanowym warsztacie zajączka wielkanocnego, gdzie robią palmy i szukają jajek, a także podczas zwiedzania muzeum dla dzieci. Dorośli natomiast mogą w tym czasie posłuchać jazzu podczas imprezy „Jazz am Ostermarkt”.
Podczas starowiedeńskiego jarmarku wielkanocnego na placu Freyung, który w tym roku świętuje swoje 25-lecie, będzie można spróbować tradycyjnych wielkanocnych specjałów, jak choćby słodkich bułeczek Osterpinze. Jak co roku, także i teraz na placu wyrośnie największa w Europie góra pisanek, na którą składa się aż 40 tys. jajek. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty rzemieślnicze, teatr lalek i domek dla królików.
Także przygotowany pod znakiem wielkanocnych zwyczajów jarmark rzemiosła artystycznego (Kunsthandwerksmarkt Am Hof) oferuje pięknie zdobione jaja i kompozycje kwiatowe oraz efektowne rzemiosło artystyczne.
Wielki festyn wielkanocny „Osterfest” odbędzie się w Wielką Niedzielę, 20 kwietnia, w parku Prater – będzie muzyka na żywo, parada wielkanocna oraz specjalny program dla dzieci z teatrem i pokazem magii.

Jarmark wielkanocny pod pałacem Schönbrunn
od 5 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 10.00 do 19.00
www.ostermarkt.co.at
Starowiedeński jarmark wielkanocny
od 4 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 10.00 do 19.30
www.altwiener-markt.at
Jarmark rzemiosła artystycznego Am Hof
od 4 do 21 kwietnia 2014 r., codziennie od 11.00 do 19.00
www.kunsthandwerksmarkt.at
Wielkanoc na Praterze
20 kwietnia 2014 r.
www.praterservice.at

0 comments: