Czeski Krumlov wita wiosnę

18.4.14 Anonimowy 0 Comments

Przepiękne, średniowieczne miasto Czeski Krumlov szykuje niezwykłą imprezę na powitanie wiosny - Magiczny Krumlov. Od 30 kwietnia do 1 maja na gości czeka barwny program: korowody czarownic, koncerty, pochody z lampionami i ciekawe konkursy dla dzieci.
Niezwykłą niespodziankę szykuje dla uczestników imprezy Muzeum Fotoatelier Seidel. Każdy będzie mógł zrobić sobie w ogrodach browarnianych oryginalne zdjęcie portretowe stylizowane na przełom XIX i XX wieku. Polecamy przy okazji odwiedzić niezwykłe atelier fotograficzne należące do Josefa Seidela i jego syna Františka, słynnych tutejszych fotografów prezentujących piękno Czeskiego Krumlova i Szumawy. W atelier zachowało się wiele zdjęć pokazujących życie zwykłych ludzi z tego regionu, jak również część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier.
Zwiedzanie niektórych tutejszych muzeów i galerii warto zaplanować na czwartek 1 maja – wówczas wybrane obiekty oferują  bezpłatny wstęp lub zniżki. Więcej informacji znajdziemy na stronie  www.ckrumlov.info

 

0 comments: