Urządzenia mobile na pokładzie Air France i KLM

4.4.14 Anonimowy 0 Comments

Od kwietnia br. holenderski przewoźnik KLM umożliwia swoim pasażerom korzystanie z osobistych urządzeń elektronicznych (ang. Portable Electronic Device) na pokładzie swoich maszyn, podczas całego lotu, łącznie z chwilą startu oraz lądowania. Wcześniej w tych momentach należało wyłączać wspomniane urządzenia. Podczas lotu można korzystać ze sprzętu, który nie wymagają połączenia komórkowego lub bezprzewodowego. 

Zmiany przepisów obejmują wszystkie urządzenia typu „PED” i są to przede wszystkim: laptopy, smartfony, tablety, e-czytniki oraz małe, przenośne konsole do gier. Warunkiem korzystania z nich jest ustawienie w urządzeniu „trybu samolotowego”, który umożliwia, np. granie w gry, odtwarzanie muzyki, filmów czy książek oraz dostęp do plików po wyłączeniu całej komunikacji bezprzewodowej.

Poprzez zmianę regulacji, KLM dostosował swoją politykę w tym zakresie do swojego partnera – Air France, który umożliwia korzystanie z urządzeń mobilnych podczas całego lotu już od lutego br.

KLM przykłada dużą wagę do nowoczesnych technologii i rozumie, jak ważne są one dla jego pasażerów. Holenderska linia od lat wiedzie prym w świadczeniu nowoczesnych usług swoim klientom, a proponowane rozwiązania zostały docenione m.in. w ramach E-Commerce Excellence Awards, a linia KLM otrzymała główną nagrodę w kategorii „Najlepsza Obsługa Klienta” oraz zdobyła nominacje w kategorii „Najlepsza Kampania Social Media” oraz „Najlepsza Linia lotnicza”.

0 comments: