Rogalowe Muzeum Poznania już otwarte

13.4.14 Anonimowy 0 Comments

Rogalowe Muzeum Poznania. Pierwszych widzów czeka opowiedziana na żywo historia rogali świętomarcińskich i wspólny wypiek, nauka poznańskiej gwary oraz renesansowe wnętrza kamienicy z widokiem na koziołki. 

Rogalowe Muzeum Poznania to miejsce przybliżające najważniejsze poznańskie tradycje podczas kameralnych, swobodnych pokazów wypieku rogali świętomarcińskich na żywo. Uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzi kształt rogala, jakie są tajniki jego szlachetnej receptury, a nawet sami będą brać udział w wypieku pod okiem Rogalowego Mistrza. Opowieści okraszone są zwrotami z poznańskiej gwary, a w zrozumieniu ich będzie pomagał rodowity Poznaniak  - Wuja Biniu.

 

Muzeum mieści się na  w zabytkowej kamienicy na Starym Rynku, dokładnie naprzeciwko Ratusza (wejście jednak od Klasztornej). Wnętrze kamienicy kryje oryginalny renesansowo-gotycki wystrój sprzed 500-lat.  Z okien Muzeum widać doskonale koziołki, co będzie dodatkową atrakcją seansu przedpołudniowego. Do dyspozycji widzów są także lornetki.

Do końca kwietnia  obowiązują promocyjne ceny biletów – 10 zł /os.  Dodatkowo podczas otwarcia, w dniach 12-13 kwietnia, cukiernia i piekarnia Fawor – oficjalny partner Rogalowego Muzeum – przygotowała darmową degustację rogali świętomarcińskich na Starym Rynku, pod oknami  Muzeum.

- Najstarsze wzmianki o wypieku rogali świętomarcińskich pochodzą z połowy XIX wieku. Od kilkunastu lat ta poznańska tradycja obecna jest także w naszych działaniach promocyjnych. Zapachem i smakiem rogala kusimy między innymi na targach turystycznych, ale i poprzez pachnące plakaty. Cieszę się, że teraz mamy w Poznaniu miejsce, w którym dowiemy się jak zrobić rogala. To obowiązkowy punkt na mapie Poznania dla każdego turysty – mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu Poznańskiego Lokalnej Organizacji Turystycznej,

Muzeum mieści się na Starym Rynku 41, wejście od ul. Klasztornej  23.

ZOBACZ GALRIĘ

[gallery link="file" order="DESC" orderby="rand"]

 

0 comments: