Pokochaliśmy krótkie urlopy, czyli majówkowe trendy

30.4.14 Anonimowy 1 Comments

Kto z nas nie marzy o wypoczynku w ciepłych krajach i korzystaniu  z uroków słonecznej pogody? Łatwa dostępność wyjazdów do egzotycznych miejsc sprawia, że wiele osób zamiast spędzać majówkę w Polsce, decyduje się na wyprawę do zagranicznych kurortów. Taki urlop to gwarancja pięknej, słonecznej  pogody i możliwość „naładowania baterii” po zakończonej zimie.    fot. PojechaneWakacje.pl


Wśród polskich turystów od kilku lat widoczne jest coraz większe zainteresowanie krótkimi wyjazdami zagranicznymi. Atrakcyjne ceny oraz łatwa dostępność ofert sprawiają, że Polacy chętnie decydują się na dalsze podróże. Dużą popularnością cieszą się propozycje wyjazdów majówkowych. W odpowiedzi na potrzeby turystów Alfa Star stworzyła na swojej stornie internetowej specjalną zakładkę, w całości poświęconą propozycjom wyjazdów na długi weekend. W ofercie biura znalazły się wycieczki do Egiptu, Turcji, Tunezji, na Kretę oraz wyspy kanaryjskie: Gran Canarię oraz Teneryfę. Łącznie w okresie majówki na klientów Alfa Star czeka 290 hoteli w 80  kurortach. Dane firmy wskazują, że tym roku najwięcej klientów wyjedzie do Turcji. Drugi w kolejności pod kątem liczby sprzedanych wyjazdów jest Egipt.


Małgorzata Strzylak, rzecznik prasowy Alfa Star mówi: „Polacy coraz częściej decydują się na krótkie, zagraniczne wyjazdy w okresie majówki. W branży turystycznej jest to dość specyficzny czas. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdami zagranicznymi, dosyć trudno jest trafić na atrakcyjną ofertę last minute. Dlatego najlepiej jest zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem, gdy dostępne są jeszcze oferty first minute. Alfa Star przygotowała na ten okres wiele atrakcyjnych wyjazdów. Wszystkie dostępne są w specjalnej zakładce na stronie www.alfastar.pl. ”


W zależności od potrzeb


W ofercie Alfa Star przygotowanej specjalnie z myślą o majówce znajdziemy wiele propozycji zorganizowanych wyjazdów 7 - dniowych, rozpoczynających się 25 kwietnia lub 1 maja. Ich ceny rozpoczynają się od 1399 złotych. Za tę kwotę możemy np. spędzić majówkę w słonecznej Tunezji,
w eleganckim, czterogwiazdkowym hotelu basenem i widokiem na morze. Choć coraz większą grupę Polaków łączy zainteresowanie krótkimi zagranicznymi wyjazdami, ich potrzeby są zróżnicowane.


Małgorzata Strzylak, rzecznik prasowy Alfa Star mówi: „Choć wszyscy nasi klienci chcą cieszyć się podczas wyjazdu słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami, to ich pozostałe oczekiwania bywają różne.  Aby spełnić wymagania turystów w naszej ofercie musiały znaleźć się zarówno propozycje dla rodzin z dziećmi, osób lubiących sporty wodne, jak i  turystów nastawionych na zwiedzanie.”


Przykładową propozycją, która może zainteresować rodziny z dziećmi jest pobyt w hotel u Samira Club położonym ok. 7 km. Od miasta Hammamet w Tunezji. Na terenie hotelu działa mini klub dla dzieci, organizowane są też animacje. Ogromna atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością basen
z dwoma zjeżdżalniami. Obiekt, zbudowany z bungalowów stylizowanych na berberyjskie ksary, otoczony jest przepięknym ogrodem.


Turystom, którzy chcą nie tylko wypocząć, ale również zwiedzić ciekawe miejsca, Alfa Star proponuje pobyt w hotelu Azak w tureckiej Alanyi. Można tu skorzystać z wielu dodatkowych wycieczek fakultatywnych. W ofercie dostępna jest m.in. 2-dniowa wyprawa, podczas której poznamy niespotykane nigdzie indziej na świecie ogromne, podziemne miasta. Najbardziej znane z nich - Derinkuyu, mogło pomieścić nawet 20 000 mieszkańców. Będąc w tureckiej Alanyi, możemy też wybrać się na rejs po rzece Manavgat lub na nocne safari jeepami oraz w wiele innych, ciekawych miejsc.


Decydując się na wyjazd majówkowy z Alfa Star możemy wybrać też hotel, który zapewni nam infrastrukturę potrzebną do uprawiania sportu. Przykładowo Egipt jest dla wielu osób idealnym miejscem, do którego warto wybrać się na nurkowanie. Będąc w Sharm El Sheikh w hotelu Palmyra Resort usytuowanym jest w zatoce Nabq goście mogą dodatkowo korzystać m.in. z centrum nurkowego.


Niezależnie od tego, czy lubimy aktywny wypoczynek, czy też wolimy wygrzewać się na słońcu, wyjazd majówkowy za granicę to dobry sposób aby oderwać się od codzienności i naprawdę wypocząć. Z Alfa Star jest to naprawdę łatwe.

1 komentarz:

  1. ja też pokochałam takie szybkie "wakacyjne strzały", kilka dni, maksymalnie tydzień w innym kraju, czasami tyle trzeba, żeby naładować baterie na kilka miesięcy pracy. Z mężem spędziliśmy majówkę w Turcji, w Marmaris, kupiliśmy lasta w alfa star, troszkę się pobyczyliśmy, nieco pozwiedzaliśmy i przyjechaliśmy jak nowo narodzeni :)

    OdpowiedzUsuń