Narciarstwo szybkie na Kasprowym Wierchu 12 kwietnia!

8.4.14 Anonimowy 0 Comments

Niezwykłe wydarzenie „Kasprowy Speed Ski” zbliża się wielkimi krokami. Już 12 kwietnia na trasie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu pojawi się Jędrzej Dobrowolski – rekordzista Polski w narciarstwie szybkim.


Najlepszy polski zawodnik Speed Ski weźmie udział w pokazowym treningu, otwartym dla wszystkich miłośników narciarstwa, którzy tego dnia przyjadą na nartach na Kasprowy Wierch. Podczas imprezy odbędą się również zawody dla młodych adeptów narciarskich – chętni będą mogli zmierzyć się z Jędrzejem Dobrowolskim. Prędkości uzyskiwane przez zawodników podczas zjazdów Speed Ski są bardzo wysokie, zatem tym razem przyjmą one formę bezpiecznej zabawy.


Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zachęca Piotr Gosek, prezes Polskich Kolei Linowych, główny organizator „Kasprowy Speed Ski”: „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że już po raz kolejny narciarstwo szybkie zawita na Kasprowy Wierch. W zeszłym roku „Kasprowy Speed Ski” cieszyło się wielkim zainteresowaniem.  W tym roku również liczymy, że zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego przyciągnie wielu kibiców sportów zimowych.”


To już kolejny sezon, w którym Polskie Koleje Linowe wspierają Jędrzeja Dobrowolskiego.


- Z zainteresowaniem śledzimy poczynania Jędrzeja w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie szybkim. Dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy na treningach należy on dzisiaj do ścisłej światowej czołówki. Decyzja o wsparciu naszego reprezentanta była strzałem w dziesiątkę. Sukcesy Jędrzeja pokazują, że Kasprowy Wierch jest świetnym miejscem do uprawiania narciarskich sportów szybkościowych, jak np. Speed Ski.  Stworzyliśmy tutaj warunki do treningu i kiedy tylko pogoda na to pozwala, Jędrzej szlifuje formę na naszych stokach. 12 kwietnia publiczność i uczestnicy będą mogli przekonać się o wyjątkowości naszych stoków, a także przyjrzeć z bliska tej ciekawej dyscyplinie, która w Polsce dopiero zdobywa fanów. Serdecznie zapraszam wszystkich narciarzy na „Kasprowy Speed Ski” – mówi prezes Piotr Gosek.


Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 8 rano. Będzie to jedyny w tym roku zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego w Polsce.

0 comments: