Boeing 787 Dreamliner będzie obsługiwał połączenie Qatar Airways z Singapuru do Dohy

31.3.14 Anonimowy 0 Comments

Linie lotnicze Qatar Airways ogłosiły, że od dnia 31 marca 2014 roku połączenie na trasie Singapur-Doha będzie obsługiwane przez samolot Boeing 787 Dreamliner, który dołączy do istniejącej już floty modeli Boeing 777. Będzie to pierwsza trasa tej linii w Azji Południowo-Wschodniej obsługiwana przez model 787.


Wkrótce pasażerowie podróżujący z Singapuru będą mogli przeżyć wyjątkowe doświadczenie: lot modelem 787 na trasie z tego niewielkiego państwa, położonego w Azji Południowo-Wschodniej, do portu przesiadkowego linii w Dosze. Z Dohy oferowane są połączenia tym samym typem samolotu do kluczowych miast w sieci połączeń Qatar Airways, w tym do Londynu, Oslo, Sztokholmu, Zurychu, Kopenhagi, Frankfurtu, Dżuddy, Monachium, Rijadu, Delhi, Bengaluru, Dubaju i Brukseli.

Qatar Airways na wystawie lotniczej w Singapurze ogłasza dzień 31 marca początkiem rejsów 787 na trasie Doha-Singapur poza obecnymi rejsami oferowanymi na Boeingu 777. Jest to pierwszej trasa Qatar Airways w Azji Pd-Wsch., która będzie wykorzystać Dreamlinera.

Przedstawiciele mediów są informowani o szczegółach nowego Boeinga 787, który Qatar Airways będą korzystać na trasie Doha-Singapur już od 31 marca.

- Wprowadzenie modelu 787 do obsługi sektora Singapur-Doha, który jest ważną, strategiczną trasą dla linii Qatar Airways, całkowicie odmieni doświadczenie lotu dla naszych pasażerów podróżujących z Singapuru do Dohy, a stamtąd do najważniejszych portów docelowych w Europie Zachodniej i na obydwu kontynentach amerykańskich. Linie Qatar Airways z przyjemnością zawiadamiają, że są pierwszym przewoźnikiem na rynku singapurskim, oferującym pasażerom tę unikalną możliwość – powiedział Dyrektor Generalny linii Qatar Airways, Akbar Al Baker.

Należący do Qatar Airways Boeing 787 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na wystawie podczas targów Singapore Airshow, trwających od 11 do 14 lutego 2014 roku.

Dyrektor Generalny Qatar Airways  Akbar Al Baker podczas wystawy lotniczej w Singapurze prezentuje przedstawicielom międzynarodowych mediów Boeinga 787 Dreamliner Qatar Airways, który będzie latał na trasie Doha - Singapur od 31 marca.

Tłumy odwiedzających wokół Boeinga 787 Dreamliner Qatar Airways na wystawie lotniczej w Singapurze zwiedzają samolot po ogłoszeniu przez Qatar Airways rejsów Doha-Singapur na 787, który to samolot dostarcza zupełnie nowych doświadczeń podczas podróży

Boeing 787 Dreamliner, należący do Qatar Airways, może pochwalić się takimi imponującymi cechami, jak: lepsze ciśnienie w kabinie, możliwość przyciemniania okien i bardziej przestronna konfiguracja foteli. Model 787 linii Qatar Airways posiada 254 miejsca siedzące, w tym 22 fotele w konfiguracji 1-2-1 w Klasie Biznes z możliwością rozłożenia do łóżek w pozycji całkowicie poziomej, w Klasie Ekonomicznej zaś, w fotelach ustawionych w konfiguracji 3-3-3, może podróżować 232 pasażerów.

Model 787 wyposażono także w nagradzany moduł sterowania dotykowego iTouch, zapewniający dostęp do ponad 1000 filmów, programów i rozrywek audio, oraz iPort, port USB, gniazdo zdalnego pobierania danych i luksusową przestrzeń do przechowywania bagażu podręcznego. Wszystkie te udogodnienia dostępne są dla pasażerów zarówno w Klasie Biznes, jak i Ekonomicznej.

Do floty powietrznej linii Qatar Airways należy obecnie dziewięć samolotów Boeing 787 Dreamliner, a 51 kolejnych zostało już zamówionych.

Aktualnie linie obsługują 14 połączeń tygodniowo pomiędzy Singapurem a portem przesiadkowym w Dosze, skąd oferują połączenia do 134 turystycznych i biznesowych portów docelowych na terenie całego świata.

ROZKŁAD LOTÓW SAMOLOTU BOEING 787 QATAR AIRWAYS
NA TRASIE DOHA-SINGAPUR I SINGAPUR-DOHA

DOHA-SINGAPUR (poniedziałek, środa, czwartek, niedziela)
Wylot z Dohy – rejs QR940 o godz. 00:45, przylot do Singapuru o godz. 13:35

DOHA-SINGAPUR (wtorek, piątek, sobota)
Wylot z Dohy – rejs QR938 o godz. 07:00, przylot do Singapuru o godz. 19:50

SINGAPUR-DOHA (poniedziałek, środa, czwartek, niedziela)
Wylot z Singapuru – rejs QR941 o godz. 21:20, przylot do Dohy o godz. 23:55

SINGAPUR-DOHA (wtorek, piątek, sobota)
Wylot z Singapuru – rejs QR939 o godz. 21:20, przylot do Dohy o godz. 23:55

 

0 comments: