Airbus A380,

Z Dubaju do Los Angeles. Emirates uruchamiają najdłuższe połączenie A380

4.12.13 Anonimowy 0 Comments

Emirates, linie wielokrotnie nagradzane „Oscarami” w branży turystycznej, rozpoczęły rejsy do ojczyzny prawdziwego Oscara słynnym Airbusem A380.

Dwupoziomowy A380 wylądował 2 grudnia w Los Angeles, realizując tym samym najdłuższe na świecie połączenie A380. Trasa przełomowego lotu przebiegała nad Federacją Rosyjską, biegunem północnym i wschodnią Kanadą – to w sumie 16 godzin i 20 minut podróży, aby móc delektować się bogatą ofertą rozrywki pokładowej obejmującej ponad 400 godzin filmów prosto z Hollywood.

Zobacz inauguracyjny lot A380.

http://youtu.be/2lRuy9V7OiI- Sprowadzenie wspaniałego Airbusa A380 do Miasta Aniołów wydawało się rzeczą naturalną. Ten samolot odzwierciedla luksusowe życie w Hollywood – powiedział Hubert Frach, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations West.

Airbus A380 linii Emirates jest jedyny w swoim rodzaju. Na całym świecie podziwia się go za szerokie siedzenia w klasie ekonomicznej, rozkładane fotele w klasie biznes i prywatne kabiny w klasie pierwszej.

Na górnym pokładzie samolotu pasażerowie klasy pierwszej mogą odświeżyć się w jednym z dwóch Shower Spa. Podróżujący w klasie pierwszej lub biznes mogą porozmawiać przy drinku i odprężyć się w salonie pokładowym A380.

We wszystkich kabinach pasażerowie mają dostęp do WiFi i 1500 kanałów rozrywki pokładowej, a także mogą delektować się posiłkami przygotowanymi przez znakomitych szefów kuchni, podawanymi przez profesjonalną, wielojęzyczną obsługę.

Pasażerom przysługują wysokie limity bezpłatnego bagażu: 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Pasażerowie klasy premium mogą również skorzystać ze specjalnych poczekalni i usług szoferskich dostępnych na wielu lotniskach objętych siecią Emirates.

Linie otworzyły połączenie do Los Angeles w 2008 r. realizowane samolotem Boeing 777-200LR. Zastąpienie tej maszyny przez Airbusa A380 z 489 siedzeniami na pokładzie, zasilanego przez produkowane w Stanach Zjednoczonych silniki GE GP7200, odpowiada zapotrzebowaniu ze strony ponad miliona pasażerów podróżujących między Los Angeles a Dubajem.

23 połączenie linii Emirates obsługiwane przez A380 będzie realizowane codziennie jako lot nr EK 215. Samolot będzie wylatywał z Dubaju o godzinie 8:20 z lądowaniem na Los Angeles International Airport o godzinie 12:50 tego samego dnia. Lot powrotny nr EK 216 rozpoczyna się w Los Angeles o godzinie 16:00 z przylotem do Dubaju o godzinie 19:50 następnego dnia.

Samolot wyposażony jest w 14 kabin prywatnych w klasie pierwszej, 76 fotele rozkładane do pozycji poziomej w klasie biznes oraz 399 szerokich foteli w klasie ekonomicznej.

A380 przylatuje do Dubaju z Los Angeles o takiej porze, aby zapewnić dogodne połączenie do dalszych lotnisk na Bliskim Wschodzie, subkontynencie indyjskim, w Afryce, Azji i na Dalekim Wschodzie.

Linie obsługują tygodniowo 63 połączenia do siedmiu miast w Stanach Zjednoczonych: Los Angeles, San Francisco, Seattle, Dallas, Houston, Waszyngtonu i Nowego Jorku (JFK), gdzie dwa z trzech połączeń obsługiwane są przez Airbusy A380.

Trzecie połączenie do JFK obsługiwane jest przez samolot Boeing 777-300ER i obejmuje międzylądowanie we włoskiej stolicy mody Mediolanie. Codzienne połączenie z Dubaju do Bostonu zostanie uruchomione 10 marca 2014 r.

Linie Emirates w znacznym stopniu zasilają amerykański przemysł lotniczy posiadając w swojej flocie 131 samolotów Boeing 777s o wartości 34 mld dolarów i zamawiając 150 maszyn Boeing 777Xs zamówionych na Dubai Air Show 2013 o wartości 76 mld dolarów.

Linie są także sponsorem m.in. US Open, BNP Paribas Open, San Francisco Symphony, USA Rugby, drużyn Houston Texans i New York Cosmos.

0 comments: