Austria,

Wiedeń: Relaks nad Dunajem

5.12.13 Anonimowy 0 Comments

Łęgi Naddunajskie, Stary Dunaj, Wyspa na Dunaju czy kanał Donaukanal – w Wiedniu Dunaj jest zawsze obecny, a jego brzegi i plaże są blisko. Wiedeńczycy korzystają z nich, by odpocząć, pograć, uprawiać sport czy spędzić miłe godziny w plażowych kafejkach, barach i restauracjach nad Starym Dunajem czy plaży Copa Cagrana na Wyspie na Dunaju.


Wiedeń. Stary Dunaj


Stary Dunaj otoczony ogrodami, łąkami, restauracjami z tarasami nad wodą i promenadami ze ścieżkami dla pieszych i rowerzystów przyciąga pływaków, żeglarzy, wioślarzy i surfingowców. Trzy szkoły żeglarskie i surfingu, dziewięć wypożyczalni łódek i cztery plaże kąpielowe - do wyboru, do koloru. Dobra rada: Wypożycz łódź wiosłową, rower wodny czy motorówkę i przeżyj romantyczny piknik na łódce w świetle księżyca. Możesz też spędzić popołudnie na kąpielisku Gänsehäufel: dwa kilometry plaży, basen ze sztucznymi falami i basen sportowy, boiska, kafejki i obszar dla nudystów sprawią, że odpoczniesz.

Wiedeń. Wyspa na Dunaju


Trzydniowa impreza Donauinselfest z około 3 milionami uczestników to największa impreza dla młodzieży w Europie. A poza nią na „Wyspie" i tak dużo się dzieje: 42 km plaż piaszczystych, żwirowych i łąk nad Nowym Dunajem, zatoka kąpielowa, boiska m.in. do gry w piłkę, równe trasy dla biegaczy i jeżdżących na łyżworolkach, wypożyczalnie łodzi, rowerów i desek surfingowych, duże obszary dla nudystów, bary, kawiarnie i restauracje na Copa Cagrana (plaża na Wyspie na Dunaju) - oto rozrywkowy raj wiedeńczyków.

Latem wyspę Donauinsel, jeden z największych terenów rekreacyjnych w Europie, odwiedza nawet 300 000 osób dziennie. Liczby robią wrażenie: 70 hektarów łąk, 180 hektarów lasów i 1,8 miliona drzew i krzewów. Orientacja na wyspie nie sprawia jednak trudności, gdyż jest ona podzielona na dwanaście części. Od 2010 roku działa wielofunkcyjne centrum informacji. Można tu nie tylko uzyskać odpowiedzi na różne pytania, ale również skorzystać z wodnego placu zabaw na terenie „wyspy informacji" i obejrzeć czasowe wystawy tematyczne. Poza tym pomocne są czytelne tablice informacyjne, jak i bezpłatny dostęp do sieci WLAN.

Wskazówka dla rodzin: 200 metrów strzeżonej plaży! 

Wiedeń. Kanał Donaukanal


Kanał Dunajski (zwany także „Małym Dunajem") powstał w wyniku regulacji Dunaju w latach 1870-1875. Jest on położoną najbardziej na południe pierwotną odnogą Dunaju w Wiedniu, w obecnej formie ma 17,3 km długości i przepływa obok wiedeńskiej starówki. Kanał obejrzeć można z pokładu katamaranu Twin City Liner lub statku wycieczkowego DDSG. Rozkoszować się jego atmosferą można także w jednym z licznych lokali na świeżym powietrzu, położonych wzdłuż kanału.

wien.info

0 comments: