podróż,

Podróże w świątecznym prezencie

23.12.13 Anonimowy 0 Comments

Coraz częściej w poszukiwaniu niebanalnych prezentów świątecznych chcemy podarować doświadczenia, a nie kolejną parę skarpetek. To trend, który z roku na rok się umacnia, a jednym z częściej wybieranych przeżyć są podróże.
fot. PojchaneWakacje.pl

Przed świętami każdy zastanawia się jak obdarować najbliższych, aby poczuli, że to prezent przemyślany i przygotowany specjalnie dla danej osoby. Podarowanie doświadczenia to przede wszystkim obdarowanie niezapomnianymi chwilami, na co stawiają klienci grupy eTravel, w ramach której działają serwisy efly, hotele.pl i rejsy.pl.


- Mamy szerokie spojrzenie na wybory naszych klientów i możemy obserwować jaki rodzaj podróży najchętniej wybierają w formie prezentu dla najbliższych. Najczęściej decydują się na kupno weekendowego pobytu w hotelu, często w SPA, bo to jest krótka forma wypoczynku, którą można zrealizować bez konieczności znajomości planów urlopowych obdarowanego – komentuje Kinga Fromlewicz, rzeczniczka grupy eTravel.
W przypadku biletów lotniczych, klienci efly.pl najczęściej wybierają formułę voucheru na określoną kwotę, bez wskazywania konkretnego kierunku. To zostawia obdarowanemu większą swobodę w wyborze celu podróży, pozwala też uniknąć stresu z dopasowaniem daty. Przy realizacji voucheru trzeb pamiętać o jego realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem – co najmniej 7 dniowym, aby mieć pewność, że są dostępne bilety na wybrany termin i kierunek.


Podobnie jest w przypadku rejsów, gdzie można wykupić konkretny rejs lub voucher o określonej wartości i to osoba obdarowana już w ramach tej kwoty wybiera cel podróży. Zawsze istnieje też możliwość dopłaty do vouchera i wyjazdu na przykład na droższej trasie.


Przy kupowaniu podróży w formie prezentu ważne, żeby pamiętać o terminie ważności voucherów, które są różne w zależności od produktu. Może to być bowiem od trzech miesięcy aż po rok od daty zakupu. Decydując się na tego rodzaju prezent pamiętajmy też, że voucher nie podlega wymianie ani zwrotowi oraz nie może zostać wymieniony na gotówkę.

0 comments: