Boże Narodzenie,

Estończycy wybierają choinkę przez telefon

20.12.13 Anonimowy 0 Comments

Estonia przez lata wyspecjalizowała się w rozwiązaniach technologicznych ułatwiających życie. Powstały tam tak znane aplikacje, jak Skype czy KaZaA, a także rozwijający się TransferWise. Od niedawna, Estończycy mogą również wybierać drzewko świąteczne poprzez aplikację mobilną i od razu zapłacić za nie SMS-em.Pod opieką RMK – Estońskiego Centrum Zarządzania Lasami Państwowymi znajduje się 38% krajowych lasów. Początkowo, organizacja rozpoczęła sprzedaż drzewek za pośrednictwem swojej strony internetowej. Rok temu poszła krok dalej, przedstawiając aplikację mobilną, dzięki której estońskie rodziny mogą wybrać swoją choinkę, a następnie zapłacić za nią SMS-em. RMK udostępnia ok. 145 punktów, z których Estończycy mogą wybierać. W okresie świątecznym z zasobów lasów krajowych kupowanych jest ok. 7 000 – 7 500 drzewek. Aplikacja RMK doprowadza poszukiwaczy prosto do odpowiedniego.


Po odnalezieniu choinki, opłata za nią odbywa się również za pośrednictwem telefonu. Dla zwolenników bardziej tradycyjnych metod, dostępna jest opcja płatności przelewem bankowym przed wyruszeniem do lasu. Ceny drzewek świątecznych w Estonii, w zależności od ich wysokości, kształtują się na poziomie 3-13 euro.


Aplikacja RMK jest darmowa i dostępna dla posiadaczy urządzeń z systemami: iOS, Android oraz Windows. Oprócz instrukcji dojazdu do wybranego drzewka oraz opcji płatności, znajdują się w niej również przydatne porady na temat pielęgnacji choinki.

0 comments: