Dreamliner,

LOT uaktualnia rozkład rejsów na lato 2014

10.12.13 Anonimowy 0 Comments

Polskie Linie Lotnicze LOT  uaktualniają dziś w systemach rezerwacyjnych rozkład na najbliższy sezon letni. Pojawią się m.in. nowe częstotliwości rejsów, a także zmiany wynikające z wymagań Komisji Europejskiej, co do Planu Restrukturyzacji przewoźnika. W ofercie znalazły się również dodatkowe połączenia do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, realizowane Dreamlinerem!


Przewoźnik aktywnie odpowiada na zapotrzebowanie rynku i proponuje od wiosny dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W porównaniu do rozkładu letniego 
z tego roku, latem 2014 pojawi się „druga fala” popołudniowych wylotów z Warszawy. 
W Europie Centralnej i Wschodniej obejmie ona porty lotnicze w Budapeszcie, Pradze, Sofii, Bukareszcie, Belgradzie, Moskwie, Lwowie, Odessie, Wilnie, Rydze i Tallinie. Oznacza to, że na tych kierunkach pojawią się nowe częstotliwości. W Europie Zachodniej zmiany 
w rozkładzie dotyczą Kopenhagi (dodatkowe rejsy na nocowanie 6 razy w tygodniu) oraz pojawią się dodatkowe częstotliwości tygodniowo do Mediolanu, Sztokholmu i Brukseli. Modyfikacje dotyczą również rejsów do Paryża, Hamburga i Amsterdamu. Do tych miast również będzie można latać częściej.

Dodatkowa fala wylotów i przylotów do hub’u LOT-u w Warszawie pozwala na zaproponowanie pasażerom tranzytowym dogodniejszych przesiadek na rejsy atlantyckie przewoźnika oraz do Pekinu. W szczycie sezonu, możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się aż o 40% tygodniowo.

Rejsy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto będą realizowane przez cały sezon codziennie w stałym rozkładzie popołudniowym, a dodatkowo w miesiącach z największym zapotrzebowaniem (maj – wrzesień), uruchomione zostaną rejsy w godzinach południowych. Niezmieniony pozostaje rozkład połączenia do Pekinu.

Wiosną LOT wykona 5 dodatkowych rejsów do Rzymu Dreamlinerami. Między 22 kwietnia a 3 maja będzie można polecieć z Warszawy do stolicy Włoch najnowocześniejszymi i najbardziej komfortowymi maszynami świata. Bilety są już dostępne w sprzedaży na lot.com. Dodatkowo przewoźnik prowadzi sprzedaż na bezpośrednie rejsy do Rzymu z Krakowa, wykonywane mniejszymi maszynami.

Zgodnie z zapowiedzią, z systemu rezerwacyjnego wycofane zostają rejsy zagraniczne wykonywane z portów regionalnych. Wszystkie połączenia od wejścia nowego rozkładu, będą realizowane przez Warszawę. Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej 
w ramach kompensacji zapisanej również w Planie Restrukturyzacji Spółki.

Zmiany w systemie będą pojawiać się stopniowo. Rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca 2014 roku.

0 comments: