Airbus A380,

Emirates: Airbus A380 poleci na Mauritius

17.12.13 Anonimowy 0 Comments

Linie Emirates otworzyły wczoraj 24. kierunek obsługiwany przez Airbusa A380. Mauritius przywitał flagową maszynę przewoźnika w wyjątkowy sposób dzięki współpracy z lokalnymi partnerami.Podczas uroczystości związanych z otwarciem pierwszego codziennego połączenia A380 na Mauritius, Emirates podpisały nową i rozszerzoną umowę o współpracy z liniami Air Mauritius na okres 10 lat, a także przedłużyły porozumienie o współpracy i wymianie informacji z organizacją działającą na rzecz promocji Mauritius (Mauritius Tourism Promotion Authority). Samolot A380, który obsługuje teraz połączenia na tę egzotyczną wyspę, położoną na środku Oceanu Indyjskiego, pozwoli na zwiększenie dziennego oferowania o 153 miejsca. Emirates są pierwszą linią lotniczą na świecie, która wprowadziła Airbusa A380 do obsługi połączeń do portu położonego na Oceanie Indyjskim. Zapotrzebowanie na loty na wyspę wzrasta - tylko w 2012 roku Emirates przewiozły ponad 350 000 pasażerów i 6000 ton towarów pomiędzy Mauritiusem, a ponad 130 miastami w 78 krajach. Inauguracyjny lot A380 na Mauritius, z ponad 500 pasażerami na pokładzie, wśród których byli także główni przedstawiciele Emirates, zakończył się na Międzynarodowym Lotnisku imienia Sir Seewoosagura Ramgoolama. Reprezentanci przewoźnika zostali przywitani przez delegata rządu Republiki Mauritiusu, przedstawicieli linii Air Mauritius, lotnictwa cywilnego, a także lotniska.

- Od marca 2008 roku linie Emirates przewiozły na pokładach A380 ponad 18 milionów pasażerów. Maszyna ta cieszy się ogromną sympatią naszych klientów i spodziewamy się, że zainteresowanie lotami na pokładach tych samolotów będzie rosło – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates. Wprowadzenie A380 do obsługi połączeń na Mauritius oznacza, że pasażerowie latający z naszych kluczowych rynków, takich jak Londyn, Paryż, Moskwa czy Szanghaj, przez nasz hub w Dubaju, mają teraz szansę doświadczyć tego, z czego słyną Emirates, czyli światowej klasy obsługi i usług dodatkowych dostępnych w klasie pierwszej, biznes i ekonomicznej. Operujący na tej trasie największy samolot pasażerski na świecie sprawi, że będziemy mogli przewieźć codzienniena tę wyspę 153 pasażerów więcej niż dotychczas, co wiąże się ze wsparciem krajowej branży turystycznej, a także przemysłu handlowego.

Mauritius słynie ze swoich światowej klasy plaż i lokalnej gościnności. Aby podkreślić atrybuty tego miejsca, a także uczcić przylot A380 na wyspę, przedstawiciele Emirates, wspólnie z lokalnymi rybakami, stworzyli napis „Hello A380”, który został ułożony z łodzi rybackich i stanowi pozdrowienie dla wszystkich podróżników świata. Inicjatywa ta została zaaranżowana na tle przepięknego parku morskiego Blue Bay Reserve, położonego w południowo-wschodniej części wyspy.

Mauritius dołącza do imponującej listy kierunków obsługiwanych przez flagową maszynę przewoźnika, na którą składają się takie miasta jak: Dubaj, Amsterdam, Auckland, Bangkok, Pekin, Brisbane, Hong Kong, Dżudda, Kuala Lumpur, Londyn Heathrow, Manchester, Melbourne, Moskwa, Monachium, Nowy Jork JFK, Paryż, Rzym, Seul, Singapur, Szanghaj, Sydney, Toronto i Los Angeles, dokąd A380 lata od 2 grudnia 2013 roku.

  • Samolot A380 rejsu o numerze EK 701 wylatuje z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju o godzinie 03:10 i ląduje na Mauritiusie o 09:40.

  • Lot powrotny o numerze EK 702 rozpoczyna się o 18:20 i kończy się w Dubaju o godzinie 01:10 następnego dnia.

  • Emirates wykonują także drugie codzienne połączenie do tego kraju, które obsługuje Boeing 777-300. Emirates są największym operatorem A380 na świecie, które obecnie posiadają w swojej flocie 42 maszyny tego typu, a niedawno złożyły zamówienie na 98 kolejnych. Bilety na Mauritius można zarezerwować na stronie www.emirates.com/pllub poprzez agentów IATA.


0 comments: