Egipt,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowało się na zniesienie trzeciego stopnia zagrożenia dla osób podróżujących do Egiptu.

30.11.13 Anonimowy 0 Comments

3 października 2013 roku, biuro podróży Alfa Star zwróciło się z pisemną prośbą do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zmianę komunikatu, dotyczącego stopnia zagrożenia osób podróżujących do Egiptu, ponieważ sytuacja panująca w kurortach nie zagrażała bezpieczeństwu turystów.


26 listopada 2013 roku MSZ zdecydowało się na anulowanie trzeciego stopnia zagrożenia dla osób podróżujących nad Morze Czerwone. Bardzo mocnym argumentem przemawiającym za podjęciem takiej decyzji był fakt, że 14 listopada w Egipcie przestał obowiązywać już stan wyjątkowy. Potwierdzeniem faktu, że Egipt jest miejscem bezpiecznym dla turystów, jest również wzrost liczby osób rezerwujących wczasy w Kraju Faraonów.


- Doskonałym dowodem na to, że Egipt jest miejscem, w którym turyści mogą się czuć bezpiecznie, jest decyzja 20 państw, które zniosły ostrzeżenia przed wyjazdami do kurortów nad Morzem Czerwonym, należą do nich: Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Rosja, Bułgaria, Węgry oraz Czechy. Bardzo cieszy nas fakt, że Polska również dołączyła do tego grona, ponieważ wakacje w Egipcie są jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów - Sylwester Strzylak, Prezes Alfa Star S.A.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w opublikowanym komunikacie uznało za bezpieczne wyjazdy do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym.


- Alfa Star nieprzerwanie od 1995 roku realizuje wyjazdy nad Morze Czerwone, dbając o bezpieczeństwo oraz satysfakcję klientów. Jest to niezmiennie najpopularniejszy kierunek w ofercie biura. Szeroka gama hoteli, wysoki standard usług oraz liczne atrakcje wyróżniają egipską ofertę Alfa Star wśród konkurencji. Biuro było wielokrotnie nagradzane przez Ambasadę Egiptu w Polsce za liczbę wysyłanych do Egiptu turystów i promocję tego kraju. Mamy nadzieję, zniesienie zakazu podróżowania do Egiptu, zwiększy poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa klientów Alfa Star, spędzających wakacje nad Morzem Czerwonym -  mówi Sylwester Strzylak, Prezes Alfa Star S.A.


0 comments: