Balatonudvari,

Węgry: Zalakaros na Segway'u

24.9.13 Anonimowy 3 Comments

Ekstremalne warunki  nie stanowią przeszkody. Segway świetnie daje sobie radę na leśnych bezdrożach,  błotnistych terenach i w tumanach kurzu, wytrzymuje również strome podjazdy między gęstymi winnicami, a potem sunie pomiędzy malowniczymi uliczkami. Tak jest w węgierskim Zalakaros.

Fot. © PojechaneWakacje.pl

 

Wybieramy się w podróż. Pierwszym przystankiem krótszej wycieczki jest punkt widokowy Zalakaros, z którego można podziwiać Mały Balaton i Balaton Średniogórze. Dalej trasa prowadzi obok Parku Leśnego Zalakaros wśród malowniczych winnic, następnie wokół piwnic z winami.

Korzystanie z  Segway'a nikomu nie sprawia kłopotów, bowiem nie wymaga posiadania prawa jazdy, ani rutyny w prowadzeniu tego pojazdu. Kierowanie nim polega na wykonywaniu intuicyjnych ruchów pochylając ciało do przodu i tyłu oraz na boki w prawo i w lewo. Na Segway wsiadać mogą  osoby powyżej 10 lat o wadze w przedziale min.40 kg – max. 110 kg!

Proponowane trasy:

1. Wycieczka Zalakaros: (dla początkujących)


Czas trwania: ok. 1 ½ godziny

Długość trasy: 11km

Cena: 9999 Ft/osobę (ok. 140 zł)
(wycieczka nie jest wskazana dla dzieci poniżej 10 roku życia, max. obciążenie 110 Kg)

Krótki opis: zwiedzanie Zalakaros wraz z jego ustronnymi zakątkami, których nawet mieszkańcy miasta nie odwiedzają zbyt często. Wspaniałe widoki, aktywny ”wypoczynek”, zdjęcia w plenerze przy punkcie widokowym, przejażdżka w otoczeniu winnic Zala.

2. Wycieczka Banyavölgy: (średni poziom trudności)


Czas trwania: ok. 2 godziny

Długość trasy: 15km

Cena: 12.499 Ft/osobę (ok. 170 zł)
(wycieczka nie jest wskazana dla dzieci poniżej 14 roku życia, max. obciążenie 110 Kg)

Krótki opis: Podczas wycieczki poznamy miejscowość Zalakaros wraz z okolicami ”off-road”. Po obejrzeniu punktu widokowego jedziemy w kierunku Galambok i podziwiamy okolice wzdłuż wału Banyavölgy (strumyk, łąki, polne drogi, polana).

3. Malownicza wycieczka Vadregényes: (tylko dla odważnych)


Czas trwania: ok. 3 ½ godziny

Długość trasy: 22km

Cena: 14999 Ft/osobę (ok. 210 zł)

(wycieczka nie jest wskazana dla dzieci poniżej 14 roku życia max. obciążenie 110 Kg)

Krótki opis: Wycieczka trwa pół dnia, wspaniały wypoczynek. Prawdziwa przygoda w otoczeniu lasu i łąk, wieża widokowa na polowania – platformy wiertnicze przy potoku, ścieżką wzdłuż potoku, przez mały mostek, aż do rezerwatu bawołów w Kápolnáspuszta. Cena wycieczki zawiera bilet wstępu do rezerwatu bawołów.

Warto wiedzieć

  • Osobom bardziej odważnym, szukającym mocniejszych wrażeń polecamy malowniczą 5 godzinną wycieczkę do rezerwatu bawołów w Kápolnáspuszta.


W przypadku zainteresowania (od 4 osób) biuro organizuje wycieczki niestandardowe.

[mappress mapid="237"]

3 komentarze:

  1. Segway to fajna rzecz

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę drogo jak za taką przyjemność

    OdpowiedzUsuń
  3. O matko, ile kasy i to tylko za chwilkę przyjemności. naprawdę to tyle kosztuje?

    OdpowiedzUsuń