Hallerówka,

We Władysławowie sezon trwa cały rok!

26.9.13 Anonimowy 0 Comments

Słoneczne lato dobiegło końca, ustępując miejsca złotej polskiej jesieni. Specjalnie dla tych, którzy na wypoczynek i wytchnienie od miejskiego zgiełku mogą sobie pozwolić dopiero w miesiącach jesiennych, nadmorskie kurorty przygotowują szereg turystycznych atrakcji. Jedną z miejscowości, która przeżywa oblężenie turystów również w sezonie jesiennym jest – jak co roku – Władysławowo.Port we Wladyslawowie
Nadmorski klimat, niepowtarzalne położenie przy porcie rybackim i plaży uchodzącej za jedną z najpiękniejszych nad polskim morzem oraz magiczny widok na pas nadbrzeżny, to tylko niektóre z wrażeń, które czekają - również poza sezonem wysokim - na gości odwiedzających Władysławowo. Ten nadmorski kurort zaskarbił sobie sympatię turystów nie tylko pięknymi widokami, ale przede wszystkim bogatą ofertą turystyczną, która jest rokrocznie uzupełniana o kolejne atrakcje. Wszystko po to, by każdy gość czuł się podczas urlopu we Władysławowie wyjątkowo, nawet po sezonie.
Oferta turystyczna miasta to przede wszystkim atrakcje sportowe, kulturalne i rekreacyjne, przygotowane z myślą o najbardziej wymagających gościach. Władysławowo z powodzeniem wykorzystuje przylegające do niego tereny zielone należące do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, tworząc ścieżki rowerowe i szlaki turystyki pieszej (Niebieskie Szlaki Nadmorskie – Rozewski i Rybacki), umożliwiające zwiedzenie najciekawszych zabytków przyrody. Z kolei miłośnicy jazdy konnej mogą skorzystać z oferty Ośrodka Turystki i Rekreacji Konnej, który oferuje zarówno lekcje dla początkujących, jak i wycieczki po okolicy, w tym niezapomniane przejażdżki brzegiem morza. Ze względu na swoje położenie Władysławowo oferuje możliwość korzystania z floty morskiej: do dyspozycji turystów są niewielkie statki, kutry rybackie oraz łodzie motorowe, które umożliwiają podziwianie zachodów słońca z perspektywy otwartego morza. Dla miłośników wędkarstwa przez cały rok organizowane są wyprawy na połów dorsza, które dostarczają niezapomnianych, często również ekstremalnych, przeżyć. Osoby ceniące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z bogatego zaplecza rekreacyjnego – basenów, saun, kortów tenisowych i sal fitness mieszczących się w pobliskim Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.
Nadmorski charakter miasta podkreślają charakterystyczne budynki oraz promenada i przystań jachtowa, które nawet w mniej słoneczne dni zachęcają do długich spacerów i podziwiania statków przycumowanych w przystani. Historię nadmorskiego kurortu można poznać oglądając wystawy w miejscowych muzeach m.in. w Hallerówce – drewnianej willi, która w okresie dwudziestolecia międzywojennego była bazą wypoczynkową Józefa Hallera oraz jego najbliższych – gdzie podziwiać można wystawy czasowe ukazujące dzieje kurortu i architektoniczne przemiany miasta. Z kolei w dawnym Domu Rybaka, pełniącym obecnie siedzibę Urzędu Miasta – z którego wieży podziwiać można panoramę Władysławowa, cały Półwysep Helski oraz latarnię morską w Rozewiu – znajduje się wystawa ponad 1400 gatunków motyli pochodzących z całego świata.
Mieszczące się we Władysławowie hotele i obiekty noclegowe również są doskonale przygotowane na zapewnienie gościom atrakcji również poza szczytowym sezonem.
- Wyszkolona obsługa naszego obiektu pełni również funkcję concierge – wyjaśnia Agnieszka Łuczak z nowo otwartego Apart Hotelu Gwiazda Morza, oddalonego od morza o zaledwie 150 metrów – Nasi pracownicy nie tylko odbiorą gości z lotniska czy zrobią dla nich zakupy, ale również polecą miejsca w których można spędzić czas. Jako jesienną alternatywę dla plażowania polecamy relaks w spa. Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami w okolicy, a dla spragnionych mocniejszych wrażeń nasi pracownicy zorganizują rejs po Bałtyku rybackim kutrem lub rodzinną lekcję żeglarstwa.

0 komentarze: