Gipuzkoa,

Turystyka speleologiczna: prawdziwa przygoda w hiszpańskich jaskiniach turystycznych

4.9.13 Anonimowy 0 Comments

Proponujemy ci fascynującą przygodę podczas twej kolejnej podróży: weź ze sobą kask z latarką czołową, kombinezon i odpowiednie buty, by wejść do wnętrza hiszpańskich jaskiń turystycznych. Wykrocz poza ramy zwykłej wycieczki turystycznej i odkryj sekrety wklęsłości z pomocą wyspecjalizowanych przewodników. Zobaczysz „kamienne lasy” i „podziemne katedry”. Oto kilka pomysłów, abyś przez jeden dzień poczuł się speleologiem.Północna Hiszpania

Jaskinia Arrikrutz. Gipuzkoa (Kraj Basków)

Jeśli zdecydujesz się na jej zwiedzenie (w Oñati), znajdziesz się w bardzo szczególnym miejscu, gdyż leży na obszarze chronionego krajobrazu Aizkorri-Aratz i wchodzi w skład systemu krasowego Gesaltza-Arrikrutz (największego podziemnego systemu na terenie prowincji). Czy wiesz, że właśnie tam odkryto kompletny szkielet lwa jaskiniowego (jedyne takie znalezisko na Półwyspie Iberyjskim)?

Kiedy się tam znajdziesz, możesz przyłączyć się do oferowanych w jaskini zajęć w ramach turystyki speleologicznej (w grupach liczących maksymalnie 20 osób, pokonanie trasy trwa około 3 godziny i 30 minut), polegających na wejściu do korytarza Gran Galería Arrikrutz (aktualny bieg rzeki Aldaola); Marcel Loubens, korytarza skrywającego imponujący okaz odśrodkowych rurek naciekowych (szczególny rodzaj stalaktytu); wielkiej Sali Etxeberria…

Więcej informacji na temat wymogów, cen, dat i rezerwacji znajdziesz na stronie www.oinati.eu/turismo/arrikrutz

Jaskinia El Soplao. Kantabria
Jaskinia, której długość wynosi prawie 20 kilometrów, położona jest na terenie gmin Herrerías, Valdáliga oraz Rionansa i uważana jest za jeden z wielkich cudów geologii. Dlaczego? Jest to skarb złożony z formacji stalaktytów, stalagmitów, polew naciekowych, kolumn i, przede wszystkim, licznie występujących spektakularnych cienkich odśrodkowych rurek naciekowych.

Proponowana opcja zwiedzania „Turismo-Aventura” (trwa około 2 godziny i 30 minut) poprowadzi cię przez miejsca takie jak Galería de los Italianos (w tym korytarzu podziwiać można jeden z najbardziej wyjątkowych zbiorów kryształów kalcytu); Camarín, z bursztynowymi naciekami (świat kolorów zyskany dzięki materii organicznej utrwalonej w ich wnętrzu); imponującą przestrzeń Sala del Órgano, prezentującą kuriozalny naciek w kształcie krokodyla czy prawdziwy kamienny „las”. Doznasz niezwykłych wrażeń, doświadczysz całkowitej ciemności lub zupełnej ciszy. Odważysz się?

Więcej informacji na temat wymogów, cen, dat i rezerwacji znajdziesz na stronie www.elsoplao.es


Podziemna Rzeka Jaskini Valporquero. León (Kastylia i León)
Zdobądź się na połączenie canyoningu z odkrywaniem tajemnic głębi ziemi. Valporquero (jedna z najważniejszych jaskiń turystycznych w Hiszpanii) posiada strefy, przez które przepływa podziemna rzeka. Jeśli masz ochotę, możesz przemierzyć jej koryto na długości ponad trzech kilometrów, przecinających samo serce góry obszernymi korytarzami, naturalnymi zjeżdżalniami, skokami, podwodnymi jeziorami i wodospadami (rappeling). Zajmie ci to około 4-5 godzin. Ekscytujące, nieprawdaż? O bezpieczeństwo nie musisz się obawiać, towarzyszyć ci będą profesjonalni przewodnicy.

Więcej informacji na temat wymogów, cen, dat i rezerwacji znajdziesz na stronie www.guheko.com.

Południowa Hiszpania

Jaskinia w Nerja. Malaga (Andaluzja)
Dostań się do tych stref jaskini, wpisanej na listę zabytków historyczno-artystycznych, które nie są przystosowane do ogólnego zwiedzania. Znajdziesz tu przykłady sztuki jaskiniowej z Paleolitu. Jest to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zwiedzania górnych korytarzy, spektakularnych pod względem wielkości, w ramach turystyki speleologicznej (grupy złożone najwyżej z 10 osób, czas trwania 7 godzin i 30 minut). Obejrzysz Salę Kolumn Herkulesa, Kozi Korytarz czy Komnatę Bezmiaru. Wycieczka obejmuje śniadanie i indywidualne wyjaśnienia. Aby wziąć udział, należy wstępnie się zarejestrować (Faks: +34 952529646; E-mail: cic@cuevadenerja.com y admon@cuevadenerja.com).

Więcej informacji na temat wymogów, cen, dat i rezerwacji znajdziesz na stronie

http://www.cuevadenerja.es/

Pamiętaj


  • Załóż odpowiednie ubranie, aby uczestniczyć w tych zajęciach.

  • Niektóre z wycieczek są oferowane w kilku językach.

  • W niektórych przypadkach istnieje możliwość dostosowania programu/czasu trwania wycieczki do charakterystyki i potrzeb grupy: rodziny itd.

  • Polecamy dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem.

  • Nie wymaga się posiadania doświadczenia, jedynie odpowiedniej sprawności fizycznej i chęci do dobrej zabawy.


 

0 comments: