Caimari,

Wakacje z dala od tłumów

25.8.13 Anonimowy 0 Comments

Aby spędzić urlop w ciszy i spokoju, wcale nie trzeba szukać bezludnej wyspy. W Europie można znaleźć wiele miejsc oddalonych od dużych skupisk ludzi i, co najważniejsze, niezdominowanych przez turystów.

fot. PojechaneWakacje.pl

Z reguły na wakacje wyjeżdżamy w popularne miejsca, które przyciągają rzesze turystów. Nie wszystkim odpowiadają jednak skomercjalizowane kurorty i przepełnione plaże. Są też tacy, którzy wakacje chcą spędzić w ciszy i spokoju, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i codzienności. Dla nich właśnie dobrym rozwiązaniem są portale specjalizujące się w wynajmie samodzielnych domków letniskowych, takie jak Casamundo.pl, na których szybko i sprawnie można wyszukać obiekty położone z dala od utartych szlaków turystycznych.

Włoskie wakacje
Zamiast popularnej i pełnej turystów Toskanii, warto wybrać inny włoski region – Marche nad Morzem Adriatyckim, nazywany „Italią w miniaturze”. Na turystów czeka tu morze, plaże, góry, wzgórza, bogata kultura i wspaniała włoska kuchnia. Podobnie jak w Toskanii jest tu wiele średniowiecznych miasteczek, urokliwych nadmorskich kurortów, malowniczych pól słonecznikowych i zabytkowych budowli. Najważniejszą różnicą jest jednak liczba przyjezdnych – dużo mniejsza niż w Toskanii. Dzięki temu, osoby, które zdecydują się na spędzenie urlopu w tym regionie, mogą w spokoju odkrywać uroki i smaki Italii. Idealny wypoczynek zapewni ukryty między wzgórzami wolnostojący doml. W zielonym ogrodzie można odpoczywać w cieniu drzewek oliwnych i rozkoszować się pięknymi widokami.

Wędkowanie w Norwegii
Kraj, w którym z pewnością można znaleźć spokojne miejsca, to Norwegia, a szczególnie niewielkie, położone nad jeziorami wioski. Dom wśród lasów, z bezpośrednim dostępem do jeziora i prywatnym pomostem, to doskonała opcja dla wczasowiczów poszukujących ciszy. Świeże powietrze, długie spacery, jazda na rowerze, wędkowanie – wszystko to w pięknej skandynawskiej scenerii. W przytulnie urządzonym domu ukrytym pośród drzew można doświadczyć pełnego relaksu, a bezpośredni dostęp do jeziora spodoba się szczególnie fanom łowienia ryb.
Spokojne oblicze Majorki
Zaciszne miejsce na wymarzony urlop można znaleźć również na popularnej wśród turystów Majorce. Caimari to niewielka miejscowość słynąca z produkcji wyśmienitej oliwy z oliwek. Znajduje się w dolinie, z daleka od utartych, turystycznych tras, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. To doskonała okolica dla miłośników kąpieli słonecznych oraz jazdy na rowerze. W samym Caimari warto odwiedzić fabrykę oliwy, w której można poznać historię jej produkcji, a także innych lokalnych wyrobów – wina, czy produktów z drzewa oliwnego. Ponadto w miasteczku co poniedziałek otwarty jest targ, gdzie można zaopatrzyć się w świeże warzywa i owoce oraz lokalne produkty. Doskonałą bazą do zwiedzania malowniczej okolicy będzie położony na uboczu domek letniskowy z prywatnym basenem.

Uroki polskich jezior
Również w Polsce znajdziemy miejsca idealne na wypoczynek w ciszy. Zróżnicowanie terenów w naszym kraju oferuje miejsca zarówno dla wielbicieli wędrówek po górach, jak i wypoczynku nad wodą. Dla poszukujących spokoju dobrym pomysłem mogą okazać się Mazury. Wczasowicze bez trudu znajdą w tym regionie niewielkie wioski a w nich ustronne domki letniskowe. Mazury sprzyjają długim spacerom po lesie, kąpielom w jeziorze, łowieniu ryb i obserwacji przyrody. Wygodny dom z bezpośrednim dostępem do jeziora i dużym ogrodem, boiskiem do siatkówki, badmintona, dużym tarasem oraz miejscem do grillowania to dobra propozycja na urlop w rodzinnym gronie na łonie przyrody.

Nad morzem, nad jeziorem, w górach czy na wsi. Kiedy chcemy spędzić wakacje z dala od tłumów turystów i miejskiego zgiełku mamy wiele możliwości wyboru. Dzięki temu każdy, zgodnie ze swoimi preferencjami znajdzie coś dla siebie.

serwis Casamundo.pl

0 comments: