Aktualności,

Rejsy wycieczkowcami hitem wakacji

25.8.13 Anonimowy 0 Comments

Rejsy dużymi wycieczkowcami wybiera coraz więcej osób planujących wakacje. Ten sposób spędzenia urlopu dzięki szerokiej ofercie jest również coraz bardziej dostępny. W tym roku największą popularnością cieszyły się rejsy po norweskich fiordach, Morzu Czarnym, Bałtyku i nieustająco po Morzu Śródziemnym. W środku sezonu można popłynąć na tygodniowy rejs już od 2,4 tys. za osobę.Costa Pacifica fot. PojechaneWakacje.plCosta Pacifica fot. PojechaneWakacje.pl
Dużą zaletą rejsów, na którą zwracają uwagę klienci Marco Polo Travel, jest możliwość elastycznego dopasowania długości jego trwania do terminu urlopu. Można bowiem wybierać spośród wypraw 8-10- czy 12-13 dniowych. Pozwala to idealnie zaplanować urlop. Do tego wybór optymalnego portu początkowego z uwagi na dojazd. Coraz więcej osób pyta bowiem o miasta, do których bez problemu można dotrzeć samochodem, bez potrzeby wyszukiwania biletów lotniczych. To wpłynęło w tym roku na większą popularność portów takich jak Kilonia, Hamburg, Kopenhaga i Wenecja.

Przewagą rejsu nad tradycyjnymi wakacjami z pobytem w hotelu, jest możliwość odwiedzenia kilku miejsc w trakcie jednego wyjazdu. W tym sezonie, osoby decydujące się na rejsy w Marco Polo Travel, najchętniej wybierały takie z trasą wiodącą przez wyspy greckie (Korfu, Santorini, Rodos czy Kos), również Chorwację, czy zachodnią część Morza Śródziemnego, czyli Ibizę i Barcelonę. Osoby szukające odpoczynku od bardzo wysokich temperatur decydowały się na rejsy na północy Europy z trasą obejmującą np. Tallin, Helsinki i St. Petersburg.

- Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania rejsami w wakacje, coraz częściej na taką formę spędzenia urlopu decydują się rodziny z małymi dziećmi. Wynika to z faktu, że wiele linii oferuje bardzo duże rabaty dla dzieci. Widzimy też zmianę w zachowaniu klientów, którzy planują wcześniej wyjazd i wypatrują najkorzystniejszej oferty na trasie, która ich interesuje – komentuje Kinga Fromlewicz z Marco Polo Travel.
Wśród szukających atrakcyjnych ofert urlopowych są również fani jesiennych rejsów, kiedy ceny są zdecydowanie niższe, nie dokuczają już upały i można liczyć na spokojniejsze zwiedzanie. Z tych względów, we wrześniu i październiku największym powodzeniem cieszą się rejsy po Wyspach Kanaryjskich.

0 comments: