nocleg,

Polacy sami szukają noclegów na wakacje

25.8.13 Anonimowy 0 CommentsPory roku determinują wszystko, czego szukamy w Internecie. Na podstawie badania użytkowników wyszukiwarki panoramafirm.pl, która służy do lokalnego wyszukiwania informacji, zauważyć można, że w okresie wakacyjnym najczęściej pytamy o różne formy noclegów.Badanie ARC Rynku i Opinii, pokazuje że aż trzy czwarte badanych twierdzi, że planuje wakacje samodzielnie. 73 % Polaków organizuje podróże i noclegi na własną rękę. W pierwszej kolejności jak pokazują dane wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl szukamy oferty noclegowej w danych kurortach.

- Okres letni zdecydowanie sprzyja wyjazdom turystycznym. Wielu z nas wybiera polskie kurorty. Postanowiliśmy zatem przebadać użytkowników i dowiedzieć się, czego najczęściej szukają jadąc nad polskie morze. Wybraliśmy trzy najpopularniejsze kurorty, tj. Ustkę, Władysławowo i Sopot. Okazuje się, że w Ustce i Władysławowie chcemy nocować na kempingach. Wzrost zapytań w stosunku do czerwca wynosi odpowiednio o 306 % i 234%. Z kolei w Sopocie najchętniej zamieszkalibyśmy w pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym czy hotelu, tutaj wzrost zapytań dla tego hasła to prawie 400% w stosunku do czerwca - mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu  Internetowego w Eniro Polska.

Nadmorska oferta noclegowa w Polsce jest obecnie bardzo bogata, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Większość z nas poszukiwania informacji przeważnie zaczyna od Internetu. Jednak jak pokazuje badanie wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, nasze preferencje zmieniają się w zależności od miejsca, do którego się wybieramy. Widać również, że na nasze decyzje  mają duży wpływ pory roku,  w okresie letnim najchętniej podróżujemy i poszukujemy praktycznych informacji organizując wypoczynek sobie i swojej rodzinie, w  pierwszej kolejności szukając noclegów nad polskim morzem.

- Miesiące wakacyjne jak widzimy po ilości zapytań w wyszukiwarce zdecydowanie sprzyjają planowaniu noclegów i wyjazdów – dodaje Adrian Hinc z firmy Eniro Polska.

W panoramafirm.pl znajdziemy informacje o miejscach czy punktach w mieście, do których warto się udać, zwłaszcza w wakacje.

0 komentarze: