Egipt,

Jeśli nie Egipt to... Dokąd polecieć bez ponoszenia dodatkowych kosztów

22.8.13 Anonimowy 1 Comments

Po ostrzeżeniach MSZ dotyczących sytuacji w Egipcie polscy organizatorzy uspokajają, nie odwołują zaplanowanych lotów i proponują klientom możliwość bezkosztowej zmiany kierunku. Jeśli planowałeś wypoczynek w Egipcie, a obawiasz się wyjazdu – sprawdź, dokąd możesz polecieć bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.
Plażowicze na tle czarnego dymu, który unosi się nad egipskim miastem Mersa Matruh/fot. Twitter 

W odpowiedzi na komunikat, w którym Ministerstwo Spraw Zagranicznych „kategorycznie odradza wszelkich podróży do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich Egiptu” najwięksi polscy touroperatorzy uspokajają swoich klientów i informują, że nie zamierzają odwoływać zaplanowanych wylotów do Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam i Taby. Na chwilę obecną miejscowości turystyczne nie zostały dotknięte żadnymi manifestacjami.
Jednocześnie Itaka, Exim Tours, Wezyr Holidays i Rainbow Tours oferuje wszystkim klientom, którzy mają w najbliższych dniach wylecieć do jednego z egipskich ośrodków turystycznych, możliwość bezkosztowej zmiany kierunku. Sprawdziliśmy, na jakie „zamiany” mogą liczyć klienci u poszczególnych organizatorów i porównaliśmy ceny wypoczynku w Egipcie od 19 sierpnia, w hotelu 5* All inclusive przez 7 dni (koszt około 3 tys. od osoby) z wypoczynkiem w innych popularnych wśród Polaków krajach: Bułgarii, Turcji, Grecji i Hiszpanii.
Okazuje się, że wyjazdy o podobnym standardzie i w podobnej cenie co wypoczynek w Egipcie znajdziemy w Turcji, Grecji i Bułgarii. Z ewentualną dopłatą musimy liczyć się, jeśli postanowimy zmienić Egipt na Hiszpanię. Tutaj bez konieczności dopłaty zamiast egipskich pięciu gwiazdek, musimy zadowolić się standardem czterogwiazdkowym.
Oto pełne zestawienie cen wycieczek w opcji wyżywienia All inclusive, 7 dni, wylot od 19 sierpnia.
Należy pamiętać, że możliwość bezkosztowej zmiany kierunku dotyczy klientów, którzy mają wylecieć do Egiptu w najbliższych tygodniach, a nowy wyjazd powinien się odbyć +/- 7 do 14 dni od pierwotnej daty wylotu. 

1 komentarz:

  1. Bułgaria cenowo wychodzi równie korzystnie, ale nie ma to jak Egipt ;)

    OdpowiedzUsuń