Linie lotnicze,

SAS łączy z zachodnim wybrzeżem USA – nowa trasa do San Francisco

10.4.13 Anonimowy 0 Comments

Linie SAS uruchomiły nowe połączenie z Kopenhagi do San Francisco na zachodnim wybrzeżu USA. Rejsy odbywają się sześć razy w tygodniu, we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem wtorku.

Ameryka Północna jest ważnym i rosnącym rynkiem dla SAS, które już latają do Nowego Jorku, Chicago i Waszyngtonu. Skandynawia nie posiada bezpośrednich połączeń z zachodnim wybrzeżem USA, w związku z czym wśród wielu skandynawskich i międzynarodowych firm istnieje zapotrzebowanie na wygodne połączenie z tą częścią świata. SAS w tej chwili spełniają to życzenie.

- SAS latają do USA od ponad 60 lat, dlatego dobrze rozumiemy, czego oczekują klienci, kiedy podróżują na trasach dalekiego zasięgu. Cieszymy się, że możemy zaoferować bezpośrednie połączenie z Kopenhagi i warunki, w których nasi klienci mogą korzystać ze wszystkich udostępnianych przez nas usług, które opracowano tak, aby podróż była łatwiejsza i wygodniejsza - mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS.

„San Francisco jest interesującym kierunkiem samo w sobie, a ponadto jest doskonałym punktem, z którego można kontynuować podróż po zachodnim wybrzeżu USA. Z San Francisco klienci mogą przemieścić się do wielu innych miast korzystając z sieci połączeń sojuszu Star Alliance", mówi Rickard Gustafson.

Ustalając godzinę wylotu z Kopenhagi na 12:25, linie SAS stworzyły doskonałe warunki umożliwiające przesiadkę pasażerom ze Sztokholmu, Oslo oraz pozostałych miast w Skandynawii i innych europejskich.

Nowe połączenie SAS – kilka faktów:• To pierwsze połączenie SAS z San Francisco.

• Trasa obsługiwana jest przez samoloty Airbus 340-300 – największe maszyny we flocie SAS, które posiadają 245 miejsc w trzech klasach.

• Wyloty z San Francisco odbywają się codziennie z wyjątkiem wtorków o godzinie 17:35, a pasażerowie przylatują do Kopenhagi o 13:15 następnego dnia. Wyloty z Kopenhagi odbywają się codziennie z wyjątkiem wtorków o 12:25, a lądowanie w San Francisco planowane jest o 14:25 tego samego dnia. Czas przelotu wynosi 11 godzin i 20 minut. Godziny wylotów zapewniają najlepsze możliwości przesiadki do innych miast w Skandynawii i Europie Północnej.

• Dla podróżnych z Polski, najbardziej dogodne połączenia SAS do San Francisco (przez Kopenhagę) linia oferuje z Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

• SAS jest jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenie między San Francisco a Kopenhagą i przewiduje, że będzie z niego korzystać około 125 000 pasażerów rocznie. 55% z nich będzie pochodzić ze Skandynawii a 10% z reszty Europy. Pozostałe 35% będą stanowić pasażerowie z USA.

0 comments: