konkurs,

Konkurs „Young Poznań”, czyli miasto oczami młodych

10.4.13 Anonimowy 0 Comments

Trwa konkurs „Young Poznań”, dzięki któremu zostanie stworzony obraz miasta według jego młodych mieszkańców tuż przed tegoroczną akcją „Poznań za Pół Ceny”. Za zdjęcie z rekomendacją można wygrać m. in. wyjazd na obóz językowy, iPody i sprzęt sportowy. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 kwietnia 2013.

 

Co lubią robić młodzi Poznaniacy? Gdzie chętnie spędzają swój czas? British Council postanowiło ich o to spytać poprzez konkurs „Young Poznań”, a odpowiedzi utrwalić w formie mapy. Partnerem akcji jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT). Ze względu na niesprzyjające dotychczas warunki atmosferyczne trwający już konkurs został wydłużony – zgłoszenia można wysyłać do 21 kwietnia 2013.

- Poznań wygląda najpiękniej w wiosennej aurze, dlatego postawiliśmy wydłużyć konkurs. Wierzymy, że  nadesłane będą pełne pozytywnej energii – zachęca do udziału Monika Michalska, przedstawicielka polskiego oddziału British Council - chcemy pokazać, że młodzi poznaniacy znają swoje miasto i lubią się nim chwalić, a także zachęcić do ćwiczenia języka angielskiego – dodaje.

– Mimo brzydkiej pogody konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Postanowiliśmy dać szansę większej licznie uczestników. Jesteśmy pewni, że wybór rekomendowanych miejsc ukaże różnorodność Poznania, a sama mapa zachęci nowe osoby do odwiedzenia miasta – mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia ulubionej atrakcji w Poznaniu i napisaniu krótkiej rekomendacji miejsca po angielsku (maksymalnie 200 znaków). Na autorów 10 najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma darmowy wyjazd na obóz językowy nad Bałtykiem (od 30 czerwca do 12 lipca) organizowany przez British Council, pozostali laureaci - iPody Nano, rolki sportowe, deskorolki, angielskie książki             i atlasy. Przewidziano również nagrodę internautów. Szkoły biorące udział w konkursie otrzymają także dyplomy od British Council.

 

Z nadesłanych prac British Council razem z PLOT stworzy mapę „Young Poznań” w dwóch wersjach językowych. Będzie ona cennym przewodnikiem zarówno dla polskich, jak i zagranicznych turystów. Wskazane przez laureatów miejsca będą oznaczone na mapie, a na jej odwrocie znajdą się rekomendacje wraz z nazwiskami pomysłodawców. Mapa będzie dostępna przed tegoroczną edycją akcji „Poznań Za Pół Ceny” (27-28 kwietnia b.r.).

 

Zgłoszenia

Organizator przyjmuje prace konkursowe do 21 kwietnia 2013 roku. Do zdjęcia i opisu należy dołączyć formularz aplikacyjny, wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Całość dokumentacji należy przesłać drogą mailową na adres: konkurs@britishcouncil.pl

Więcej szczegółów na stronie: http://tellmeastory.britishcouncil.pl

0 comments: