Cmentarz Niewinnych,

Paryż - mroczna historia skryta pod ziemią

18.4.13 Anonimowy 2 Comments

Paryż potrafi być bardzo mroczny...  Zobacz, które miejsca straszą tu najbardziej!

Manoir de Paris leży przy ulicy Raj. Jednak nic bardziej mylnego, jest to jedno z najbardziej mrocznych miejsc Paryża. Stworzone dla osób, które trudno przyprawić o szybsze bicie serca i dla tych, którzy chcieliby odkryć paryskie tajemnice i legendy. Najbardziej makabryczne historie zostały tu opowiedziane i zainscenizowane w sposób bardzo realistyczny. Pośród gargulców i chimer  odkrywamy m.in. legendę ducha opery, czy też krwawego cukiernika. Po południu i wieczorem, możemy również bezpośrednio uczestniczyć w interaktywnych inscenizacjach. Dreszcze gwarantowane!fot. Manoir de Paris

Innym miejscem pełnym grozy, ale również bogatym w wielowiekową historię są paryskie katakumby. To kolejny sposób na odkrywanie Paryża w sposób niekonwencjonalny. Dawne kamieniołomy zostały w XIX wieku przekształcone w kostnicę. Obecnie znajdują się tu szczątki przeniesione z innych cmentarzy francuskiej metropolii, w tym najwięcej z nich pochodzi z zamkniętego w 1780 roku Cmentarza Niewinnych. Katakumby to prawdziwy labirynt o długości ponad 3 km, położony 20 m pod ziemią. Bardzo często organizowane są tam różnego rodzaju wystawy.

Owiane tajemnicą zamknięte środowisko francuskiej masonerii jest kolejną tajemnicą, którą możemy odkryć w Paryżu. Od wielu lat, było ono przedmiotem dyskusji i domysłów. Zamknięty charakter tej organizacji oraz specyficzne rytuały inicjacyjne można lepiej poznać w Muzeum Masonerii Francuskiej. Dla tych, którzy nie znają zbyt dobrze tej organizacji filozoficzno-humanistycznej będzie to znakomita i bardzo ciekawa lekcja historii.


Szczegółowe informacje:

  • LE MANOIR DE PARIS
18 rue de Paradis, Paris 10e
www.lemanoirdeparis.fr

  • CATACOMBES DE PARIS
www.catacombes.paris.fr

  • MUSÉE DE LA FRANC-MAÇONNERIE
16 rue Cadet, Paris 9e
www.museefm.org

2 komentarze:

  1. Byłem w czymś podobnym w Londynie. Sporo wrażeń

    OdpowiedzUsuń
  2. Wolę jednak wieżę Eiffla

    OdpowiedzUsuń