Emirates,

Emirates sponsorem turnieju tenisowego Roland Garros

18.4.13 Anonimowy 0 Comments

Emirates, jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, oraz organizatorzy turnieju Roland Garros ogłosili zawarcie pięcioletniej umowy, w ramach której przewoźnik zostanie oficjalnym partnerem wydarzenia, począwszy od tegorocznej edycji odbywającej się w dniach 21 maja – 9 czerwca.O zawarciu partnerstwa poinformowali dziś Tim Clark, Prezes linii Emirates oraz Jean Gachassin, Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, podczas konferencji prasowej odbywającej się na Stadionie Roland Garros w Paryżu.

- Turniej nazwany na cześć francuskiego pioniera lotnictwa i pasjonata tenisa Rolanda Garrosa jest naturalnym rozszerzeniem naszego bogatego portfolio sponsoringu tenisowego. Te fascynujące rozgrywki oglądane przez miliony kibiców na całym świecie stanowią doskonałą platformę do promocji naszej marki  - powiedział Tim Clark. - Tenis cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nie trzeba uprawiać tego sportu, by być jego fanem i doceniać wysiłek, jaki najlepsi światowi zawodnicy wkładają w osiągnięcie odpowiedniego poziomu gry. To właśnie nasz podziw dla tego sportu był katalizatorem rozmaitych zawieranych przez nas umów o sponsoring, w tym dwóch turniejów wielkoszlemowych – dodał Clark. Jest nam niezmiernie przyjemnie powitać wśród naszych oficjalnych partnerów międzynarodową markę, cieszącą się tak dużym uznaniem jak Emirates. Jest to dla nas powód do dumy - powiedział Jean Gachassin, Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej. - Porozumienie z Emirates idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju i ambicję docierania do jak największej liczby odbiorców na całym świecie.  Czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie, niż współpraca organizatorów francuskiego turnieju tenisowego nazwanego na cześć pioniera lotnictwa Rolanda Garrosa z jedną z najbardziej znanych linii lotniczych na świecie? - podsumował Gachassin.

W ramach partnerstwa logo Emirates pojawi się na centralnym korcie Philippe-Chatrier, a także na panelach pozostałych kortów. Oprócz prywatnego lounge’u dla gości Emirates w Roland-Garros Village, przewoźnikowi zostanie przyznana także dedykowana przestrzeń do witania publiczności w RG Lab, popularnej Strefie Kibica.

Roland Garros to trzeci turniej tenisowy sponsorowany przez Emirates w Europie, po Internazionali BNL d'Italia (od zeszłego roku) oraz Barcelona Open (od marca 2013 r.). Pozostałe znaczące turnieje tenisowe sponsorowane przez Emirates na całym świecie to między innymi US Open, Rogers Cup, BNP Paribas Open oraz Dubai Duty Free Tennis Championship. Emirates są także oficjalną linią lotniczą turniejów ATP World Tour i sponsorem rankingów Emirates ATP. Od 2006 roku Emirates są sponsorem aktualnego lidera francuskiej Ligue 1 - klubu Paris Saint-Germain (PSG), a od 2010 roku wspierają także Alstom Open. Emirates oferują obecnie 32 loty tygodniowo do Francji, w tym 20 lotów z Paryża, wliczając w to rejsy realizowane dwa razy dziennie przez Airbusy A380, codzienne połączenie do Nicei oraz 5 lotów tygodniowo do Lyonu. Linie Emirates, posiadające w swojej flocie 200 samolotów, latają obecnie do 132 miejsc w 77 krajach

0 comments: