Emirates,

Sojusz Emirates i Qantas - podróżowanie będzie wygodniejsze

29.3.13 Anonimowy 0 Comments

 

Linie lotnicze Emirates i Qantas mają powody do radości. 27 marca Australijski Urząd do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) wydał oficjalną zgodę na zawiązanie sojuszu pomiędzy liniami lotniczymi Emirates i Qantas na pięć lat.Nowo zawarty sojusz oznacza dla klientów obu linii nie tylko możliwość wygodnego podróżowania w ramach międzynarodowej siatki połączeń oraz na trasach krajowych w Australii, ale także zwiększone korzyści związane z programem lojalnościowym i światowej klasy poziom obsługi. Dzisiejsza decyzja to efekt sześciomiesięcznego postępowania sprawdzającego prowadzonego przez ACCC, podczas którego kilkakrotnie podawano informacje o potencjalnym sojuszu linii do publicznej wiadomości (między innymi poprzez ogłoszenie faktu wydania wstępnej decyzji w tej sprawie) oraz przeprowadzono kompleksową analizę korzyści, jakie przyniesie klientom to partnerstwo.

- Dzięki sojuszowi dwóch linii należących do grupy najlepszych przewoźników na świecie możemy naprawdę zmienić oblicze globalnego rynku lotniczego” - powiedział Tim Clark, Prezes Emirates. - Za pośrednictwem Dubaju, czyli jednego z najważniejszych globalnych hubów lotniczych, połączymy Australię z Europą, Wielką Brytanią i Północną Ameryką w sposób bardziej dogodny niż kiedykolwiek wcześniej - dodał Clark.

Jak podsumował Alan Joyce, Dyrektor Generalny Grupy Qantas, decyzja ACCC to szansa dla rozwoju turystyki w Australii i doskonała wiadomość dla wszystkich podróżnych z tego kraju, a także dla samego przewoźnika.

- Qantas to jeden z najważniejszych symboli Australii, a teraz dzięki nawiązanemu sojuszowi biznesowa przyszłość naszych linii rysuje się w dużo jaśniejszych barwach -  powiedział Joyce. - Nasi klienci bardzo pozytywnie zareagowali na możliwość podróży w ramach połączonej siatki rejsów Emirates i Qantas, co zaowocowało znacznym wzrostem liczby dokonywanych rezerwacji - dodał. Z lotniska w Dubaju pasażerowie mogą dostać się bezpośrednio do 65 miejsc w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. W przypadku lotów do większości miast europejskich i północnoamerykańskich przesiadka w ZEA nie trwa dłużej niż 4 godziny. Jako część decyzji o zawarciu sojuszu Qantas i Emirates zobowiązały się do utrzymania obecnego poziomu oferowania na czterech połączeniach pomiędzy Australią i Nową Zelandią obsługiwanych przez obu przewoźników. Możliwość współpracy na trasach łączących te kraje stworzy obu liniom okazję do dalszego rozwoju ich globalnej siatki połączeń. Przewoźnicy czekają jeszcze na zgodę odpowiedniego urzędu w Nowej Zelandii w tej sprawie. Klienci Emirates mogą obecnie wybierać spośród 32 kierunków w Australii obsługiwanych przez Qantas, w tym Canberry, Port Lincoln, Cairns i Hobart. Qantas i Emirates złożyły do ACCC wniosek o zgodę na zawarcie sojuszu we wrześniu 2012 roku. W grudniu urząd wstępnie wyraził wolę zaaprobowania aliansu na okres pięciu lat.  Następnie w styczniu 2013 roku ACCC wydało tymczasową zgodę na współpracę, co pozwoliło przewoźnikom uzgodnić politykę cenową, rozkłady lotów i poziomy oferowania. W połowie stycznia linie wprowadziły do sprzedaży taryfy obowiązujące na wspólnej siatce połączeń dla podróży rozpoczynających się po 31 marca 2013 roku, co także wymagało aprobaty ACCC, uwzględnionej w ostatecznej decyzji z 27 marca. Tym samym zakończyły się przygotowania do partnerstwa przewoźników, włączywszy w to stworzenie hubu operacyjnego dla Qantas w Dubaju. Pierwszy zaplanowany w ramach sojuszu lot odbędzie się 31 marca 2013 r. na trasie z Sydney do Londynu przez Dubaj.

 

 

 

0 comments: