Casamundo,

Polacy już rezerwują domki letniskowe na południu Europy

1.3.13 Anonimowy 0 Comments

Za oknami zima i mróz, ale Polacy już myślą o letnim wypoczynku. W końcu nic tak nie poprawia humoru jak planowanie wakacyjnych wojaży. W okresie zimowym wybór jest też zdecydowanie większy. Wbrew pozorom zima jest doskonałym momentem na rezerwacje wakacyjnych obiektów. Dzięki  rezerwacji z wyprzedzeniem można znaleźć atrakcyjne oferty zakwaterowania w najciekawszych regionach turystycznych w przystępnej cenie.

Jak wskazują wyniki badania „Zwyczaje urlopowe Polaków” przeprowadzonego przez TNS OBOP Polska i serwis Casamundo.pl, przy wyborze wakacyjnego zakwaterowania jednym z głównych kryteriów jest lokalizacja. Dla 37% ankietowanych ważne jest, aby domek czy hotel był blisko morza i głównych atrakcji turystycznych. Osoby, które wcześniej rozpoczną organizację wyjazdu, mogą być pewne, że znajdą zakwaterowanie, które w pełni odpowiada ich potrzebom. Casamundo.pl, serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie, określił najpopularniejsze kierunki wybierane przez Polaków na tegoroczny letni sezon.

Kierunki letnich eskapadWedług danych portalu w tym roku Polacy będą wypoczywać w typowo turystycznych regionach. Niesłabnącą popularnością od kilku już lat cieszy się Chorwacja. Malownicze plaże, ciepły klimat i piękne widoki sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na wakacyjny urlop. Oprócz tego chętnie jeździmy do Włoch, Francji, Węgier i Hiszpanii, czyli miejsc, w których możemy zarówno korzystać z kąpieli słonecznych, jak i zwiedzać zabytki. Wakacje lubimy spędzać w towarzystwie, dlatego zakwaterowanie przystosowane dla kilku osób wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy przyjaciół. Przy organizacji wyjazdu Polacy chętnie korzystają z domków letniskowych, które gwarantują prywatność i niezależność i tym samym są dobrą alternatywą dla zatłoczonych w okresie wakacji hoteli. Wspólny wyjazd organizowany na własną rękę to również możliwość podzielenia kosztów. Według Casamundo.pl w tym roku na zakwaterowanie wydamy przeciętnie 750 – 920 złotych na osobę. Oczywiście kwota zależy od typu wybranego obiektu, preferencji urlopowiczów i miejsca, w które planujemy się udać. Aby zapewnić wczasowiczom odpowiednie zakwaterowanie, portal Casamundo.pl ma w ofercie różne typy obiektów, zarówno tradycyjne domki letniskowe, jak i luksusowe apartamenty.

- Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie domkami letniskowymi i apartamentami na południu Europy, szczególnie w takich regionach jak Dalmacja, Istria i Toskania. Wybór odpowiedniego obiektu to spore wyzwanie, dlatego urlopowicze wolą wcześniej zarezerwować zakwaterowanie, tak by w pełni odpowiadało ich preferencjom. Portal Casamundo.pl oferuje szeroką bazę obiektów przystosowanych do różnych potrzeb turystów: dla grup znajomych, rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego wypoczynku czy podróżujących z czworonogami  – komentuje Thorsten Kerwin, dyrektor generalny serwisu Casamundo.

 

Tak będziemy mieszkać

Malownicza Istria znajdująca się w północnej części Morza Adriatyckiego nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych kierunków letnich eskapad Polaków. W te strony przyciąga nas ciepły klimat, piękne widoki oraz złociste plaże. Osoby, które planują wypoczywać w tym regionie, mogą zatrzymać się w jednym z obiektów portalu Casamundo.pl, który w swoim asortymencie ma zarówno komfortowe domki, jak i luksusowe wille z basenem.


Copyright: Interhome Polska Sp. z o.o.

Kolejnym popularnym regionem, do którego udajemy się latem, jest włoska prowincja Toskania.  Region słynie z pysznej kuchni, licznych zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Urlopowicze mogą na przykład zatrzymać się w gospodarstwie, które produkuje słynne włoskie Chianti oraz regionalne produkty i w ten sposób połączyć beztroskie leniuchowanie z poznawaniem smaków Toskanii.


Copyright: Interhome Polska Sp. z o.o.

Planowanie urlopu już na początku roku ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy więcej czasu na przygotowanie i zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu. Ponadto, możemy zarezerwować domek letniskowy lub apartament w najlepszej lokalizacji oraz w okazyjnej cenie.

O Casamundo

Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych z 32 krajów europejskich. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii.

0 comments: