Barcelona,

Jaka pogoda jest w Hiszpanii?

18.3.13 Anonimowy 0 Comments

Hiszpania to jeden z najcieplejszych krajów w Europie. Dominującym klimatem w Hiszpanii jest klimat śródziemnomorski, którego cechą są suche lata i zimy o umiarkowanych temperaturach. Można tu korzystać z ponad 3000 godzin słonecznych w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że obszar ten jest jednym z najcieplejszych w Europie.


La Rambla to bez wątpienia najbardziej znana ulica Barcelony

fot. PojechaneWakacje.pl

Dotyczy to szczególnie Wysp Kanaryjskich. Ich wyjątkowe położenie u wybrzeży Afryki zapewnia łagodny klimat z przyjemnymi temperaturami (średnia temperatura roczna na wybrzeżu wynosi 22º C), bez znacznych różnic sezonowych między dniem i nocą.

Pomimo tego, należy pamiętać, że różnorodność jest główną cechą naszego klimatu, z uwagi na duże zróżnicowanie geograficzne Hiszpanii.

Tak więc w przypadku podróży na północ, na wybrzeże Kantabrii, napotkamy klimat ciepły i wilgotny, pozwalający cieszyć się łagodnymi zimami i latami, których temperatury rzadko przekraczają 25ºC.

Natomiast na najwyżej położonych obszarach kraju klimat staje się surowy, a śnieg występuje często od samego początku zimy do końca wiosny. Dotyczy to, między innymi, Pirenejów, Sierra Nevada, Gór Kastylijskich, Iberyjskich oraz Kantabryjskich.

Jakie ubrania zabrać?

Garderoba w Hiszpanii różni się w zależności od pory roku, miejsca i okoliczności. Na wybrzeżu, z uwagi na łagodny klimat, ciepła odzież zazwyczaj nie jest potrzebna; natomiast wewnątrz lądu należy dostosować się do temperatur typowych dla danej pory roku, które zazwyczaj są bardzo różne i kontrastują ze sobą: niskie temperatury zimą i upalne latem. Hiszpanie nie mają w zwyczaju ubierać się zgodnie z zasadami protokołu, aby spędzić swój czas rozrywki w towarzystwie innych osób, ale wszystko zależy od miejsca, otoczenia i okoliczności danej sytuacji.

źródło spain.info

[mappress mapid="163"]

0 komentarze: