Południowy Tyrol: przystanek na stoku smakosza

6.1.13 Anonimowy 0 Comments

Coraz więcej chatek narciarskich gospodarzy oferuje wykwintną kuchnię w przytulnym alpejskim otoczeniu, ze wspaniałymi panoramami i słonecznymi tarasami. Podpowiadamy, gdzie znajdziecie je w Południowym Tyrolu.

Carpaccio z jagnięciny z dzikimi ziołami i chabrami, kremowa zupa z kwiatami lipy, szkląca się miodem pierś przepiórki - to tylko próbki z możliwości wyboru w alpejskim gospodarstwie Gostner Schwaige, małej, przytulnej chatki w samym sercu downhillu i resortu narciarstwa biegowego w Alpe di Siusi/Seiser Alm. Normalnie widok takiego otoczenia przywodzi na myśl rzeczywiste Tyrolskie przekąski bardziej niż kuchnia dla smakoszy.

Schronisko Comici-Hütte usytuowane jest u podnóża masywu Dolomitów, Sasso Lungo/Langkofel, w narciarskim obwodzie Sella Ronda. Tam akcent kładzie się na dobrą kuchnię, ze świeżymi rybami i owocami morza w ofercie trzy razy w tygodniu, wszystko przywiezione wprost do wysokich gór przez właściciela gospodarstwa rybnego w Grado. Właściciel winnego majątku z południowych Włoszech dostarcza odpowiednie białe wina.

Hotel Las Vegas jest położony na wysokości 2050 metrów i można do niego dotrzeć wyciągiem krzesełkowym Piz Sorega z San Cassiano w Alta Badia. W skład obiektu wchodzi restauracja, poczekalnia/hol, bar górski i hotel, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na słynne trzytysięczniki: Sella Massif, Piz Boe, Kreuzkofel. Ponadto, zaraz przy ośrodku przebiega kilka tras zjazdowych Alta Badii.

Górska gospoda Pralongia mieści się bezpośrednio poza trasą narciarską ponad San Cassino/St. Kassian i Corvara w Alta Badia na wysokości 2200 metrów. Odwiedzający mogą cieszyć swoje oczy 360° panoramą, i swój głód wspaniałą kombinacją alpejskiej strawy i włoskiej wykwintności.

L´Muline, usytuowane poza znaną trasą narciarską Saslong ponad ufortyfikowaną lożą myśliwską Fischburg blisko Selva/Wolkenstein w Val Gardena/Gröden, to tradycyjna alpejska restauracja specjalizująca się w lokalnych posiłkach. Położona jest w magicznym miejscu u podnóża stóp masywu Dolomitów, Sasso Lungo, a widok ze słonecznego tarasu jest po prostu zachwycający. Kolejnym "pudełkiem czekoladek" jest alpejska chatka na pastwisku Alpe di Siusi, do której można trafić podczas downhillu lub narciarstwa biegowego (albo kuligu).

Magdalena i Raffael, gospodarze Sanon-Hütte, częstują gości wspaniałą kuchnią południowotyrolską i ladyńską.

Oberegger Alm u podnóża góry w kształcie kopuły, Plan de Corones/Kronplatz, usytuowane jest poza trasą ze szczytu do wioski Valdaora/Olang na wysokości 1560 metrów. Jest to zabytkowy budynek, a jego jadalnia ma oryginalne drewniane panele, datowany od 1680 roku z wypływającą sympatyczną atmosferą. Kuchnia jest bez wątpienia tyrolska, a ich kluski Knödel są znane. Do specjalności należą trzy rodzaje talerzy z kluskami, poszatkowana sałatka z sałaty i kostkami bekonu, makaron robiony domowym sposobem, "Spatzln" (cienkie gnocchi) przygotowane z mąki gryczanej, słodka risotta gnocchi z waniliowym sosem.

Schronisko Bella Vista na wysokości 2845 metrów na zachodzie Południowego Tyrolu w widokiem w kierunku lodowca Val Senales/Schnalstal. Widok na Alpy Ötztal i masyw Ortles/Ortler ze słonecznych tarasów i kuchnia, są równie wspaniałe. Do atrakcji włączona jest drewniana sauna na świeżym powietrzu. Poranny "prysznic panoramy" działa wspaniale.

źródło suedtirol.info

[mappress mapid="138"]

0 comments: