film,

Niezwykła akcja Visit Norway poświęcona Munchowi

22.1.13 Anonimowy 0 Comments

23 stycznia 2013 r. przypada 150. rocznica urodzin Edwarda Muncha, znanego na całym świecie malarza ekspresjonisty pochodzącego z Norwegii. Najbardziej znany jego obraz to „Krzyk”. Organizacja turystyczna Visit Norway postanowiła obchodzić święto Muncha wraz całym światem, wykorzystując w tym celu najnowszą technologię i ludzką zdolność do ekspresji emocji. Zostanie przygotowany film o Norwegii, w którym wszyscy chętni mogą wziąć udział nagrywając i przesyłając swój okrzyk radości do organizatorów akcji. 
Zachwyt nad życiem
Początek filmu to krótka opowieść o dzisiejszej Norwegii i jej pięknych krajobrazach, które w niejednej osobie wywołują okrzyk zachwytu. Jej piękno inspirowało Muncha, który pokazywał je w swoich pejzażach. Natomiast w drugiej części filmu znajdą się nagrania okrzyków radości i entuzjazmu ludzi z całego świata, którzy nagrają sami siebie i wyślą swoje okrzyki do organizatorów akcji. Dodatkowo, każdy kto weźmie udział w projekcie filmowym bierze tym samym udział w konkursie, w którym nagrodami są wycieczki do Kraju Fiordów. Dzięki tej akcji powstanie najdłuższy krzyk zachwytu na świecie.
„Chcemy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w naszych uroczystościach. To hołd złożony znanemu na całym świecie artyście, ale też hołd złożony życiu i pięknej naturze” – mówi Per-Arne Tuftin, dyrektor narodowej organizacji do spraw turystyki. „Ten film pokazuje, jak dzisiaj wygląda życie w Norwegii, przedstawia jej przyrodę, która wywołuje okrzyk zachwytu”.


Krzyczysz i wygrywasz

Odmiennie od krzyku z obrazu Muncha nadsyłane przez ludzi okrzyki mają mieć wydźwięk pozytywny, wyrażać niezapomniane wrażenia i przeżycia. Swój krzyk można przesłać tutaj http://www.visitnorway.com/pl/krzyk

Nadesłane materiały zostaną dołączone do oryginalnego filmu. Wśród nagród bony podróżne na wyjazd do Norwegii oraz sprzęt turystyczny. Ich losowanie będzie się odbywało co tydzień. W tym konkursie nie ma przegranych: można wygrać cenne turystyczne nagrody, a każdy kto weźmie w nim udział stanie się częścią filmu z rekordowo długim krzykiem.


Norwegia źródłem pozytywnego krzyku

Norwegia to kraj wyjątkowo pięknej i zapierającej dech w piersi przyrody. Od zorzy polarnej po letnie białe noce Norwegia zachwyca o każdej porze roku. Fiordy, góry, lodowce, wodospady, malownicze wyspy robią duże wrażenie i wywołują ochotę krzyku. Zainspirujcie na się i podzielcie swoim krzykiem zachwytu, a staniecie się częścią tej filmowej historii i być może także zwycięzcami konkursu.

0 comments: