festiwal,

Stary Rynek w Poznaniu otoczą lodowe rzeźby

4.12.12 Anonimowy 0 Comments

Św. Mikołaj na harleyu, Spiderman i zatrzymany w locie piłkarz – między innymi takie postacie można było oglądać podczas poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. Tegoroczna edycja zapowiada się równie ciekawie, a Poznań na kilka dni zamieni się w lodową stolicę Polski.


W weekend 8-9 grudnia Poznań będzie gościć już po raz siódmy wybitnych rzeźbiarzy z całego świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. To największa tego typu impreza w Europie. Po raz kolejny rzeźbiarze na oczach poznaniaków i turystów stworzą rzeźby, które wzbogacą zimową scenerię Starego Rynku. W ciągu zaledwie dwóch dni kilkanaście ton lodu zostanie przekutych w niepowtarzalne arcydzieła. Zimową atmosferę w samym centrum miasta stworzy kilkunastu utalentowanych artystów z Polski, Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji oraz Filipin.


Pierwszego dnia festiwalu będzie można przekonać się za sprawą konkurencji Speed Ice Carving, jak szybko może powstać rzeźba lodowa. Wygra ją ten spośród rzeźbiarzy, który najszybciej odtworzy podany wzór w bryle lodu.


W niedzielę do walki o główną nagrodę konkursu stanie dwanaście dwuosobowych drużyn. Ich celem będzie stworzenie lodowej rzeźby o dowolnej tematyce. Dodatkowe punkty w konkursie będzie można uzyskać nawiązując do motywów świątecznych. Zakończenie Festiwalu wraz z rozstrzygnięciem konkurencji i wręczeniem nagród odbędzie o godzinie 19.00. Podkreślone kolorowymi światłami arcydzieła będzie można podziwiać przez kilka następnych dni po zakończeniu imprezy.0 comments: