Anna Karna,

Maciej Orłoś zaprasza do Warszawy

28.12.12 Anonimowy 0 Comments

30 grudnia, w ostatnią niedzielę starego roku, o godz. 13.30, zapraszamy do obejrzenia 25-minutowego odcinka popularnego serialu promującego w TVP 1 najciekawsze zakątki naszego kraju pt.: „Nie ma jak Polska.”


fot. Maciej Orłoś i Anna Karna zapraszają na spacer po Krakowskim. Fot.FRP Archiwum

Anna Karna i Maciej Orłoś postanawiają ostatni, tegoroczny odcinek telewizyjnego cyklu „Nie ma jak Polska” poświęcić Warszawie - mieście, w którym mieszkają. Szybko okazuje się jednak, że miejsc, które chcieliby zaprezentować telewidzom jest zbyt wiele, by mogły zmieścić się w 25 minutowym odcinku. Z konieczności dokonują wyboru – Anna swoją wędrówkę ograniczy do kilku miejsc, symboli dynamicznie rozwijającego się miasta – nowo powstałego Stadionu Narodowego, słynnej BUW czy zagospodarowującej poindustrialne przestrzenie Soho Faktory.

Maciej Orłoś postanawia zaprezentować te obiekty, które czerpiąc z bogatej, ale trudnej historii miasta wpływają na jego współczesny, kulturalny i emocjonalny charakter – Muzeum Chopina, Dom Kereta, czy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wędrówkę prowadzących program po zimowej Warszawie kończy spacer świątecznie iluminowanymi ulicami miasta - Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem. Anna i Maciej żegnają się z widzami pod przepiękną choinką na pl. Zamkowym.

„Nie ma jak Polska”, to cykl emitowany w Programie 1 TVP, którego celem jest promocja najcenniejszych obiektów, miejsc, czy obszarów Polski.
Prowadzenie – Anna Karna, Maciej Orłoś
Emisja – cotygodniowa; premiery - 13.30 Program 1 TVP, powtórki – Program 1, TVP Polonia, TVP Historia
Długość odcinka – 25 minut

źródło um.warszawa.pl

0 comments: