Anioł w Miasteczku,

Do Lanckorony przylecą anioły

5.12.12 Anonimowy 0 Comments

Od dziewięciu lat na średniowieczny rynek w Lanckoronie zlatują się Anioły, czyniąc z niej  „anielską stolicą Polski”. 9 i 10 grudnia 2012 właśnie w Lanckoronie, leżącej blisko Krakowa, odbędzie się Festiwal Zimowy "Anioł w miasteczku".

„W programie imprezy przewidzieliśmy m.in.: anielski jarmark, warsztaty „Podaruj bliskiemu aniołka”, korowody aniołów i diabłów, wystawy, koncerty i instalacje artystów” - mówi Renata Bukowska, prezes Lokalnej Grupy Działania „Gościniec 4 Żywiołów”. W tym roku w ramach improwizacji artystycznej „Siódma Góra” Waldemara Rudyka powstanie na rynku olbrzymia anielska brama unosząca się ponad dachami miasteczka. W sobotę o godz. 13.30 ma miejsce liczenie aniołów i pobijanie ubiegłorocznego rekordu -
221 aniołów na lanckorońskim rynku! Wszystkiemu towarzyszy muzyka i anielski klimat. Na festiwalu należy koniecznie pokazać się na rynku w stroju lub przynajmniej z atrybutem anielskim lub diabelskim. Imprezę
promuje rysunek Anioła autorstwa wybitnego artysty, scenografa teatralnego i malarza – Kazimierza Wiśniaka.

Podczas festiwalu warto pospacerować uliczkami Lanckorony oraz wokół Góry Lanckorońskiej. Z pewnością zachwyci nas zabytkowa drewniana zabudowa, średniowieczny układ urbanistyczny i artystyczny klimat „miasteczka na wzgórzu”. Trasa spaceru z opisem wycieczki dostępna jest na stronie Traseo.pl: http://traseo.pl/trasa/spacer-po-lanckoronie.

Anielskie klimaty Lanckorony poznamy spacerując trasą Anielskiego Questu – poszukamy  lanckorońskich aniołów i poznamy drewnianą architekturę miasteczka oraz miejsca związane ze znanymi artystami, takimi jak Marek Grechuta czy Kazimierz Wiśniak. Trasę z zagadkami można pobrać na telefon komórkowy z systemem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.questy&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsInBsLnRyZWVzcG90LnF1ZXN0eSJd.

Program festiwalu:
http://www.lanckorona.pl/news,231.html

[mappress mapid="120"]

 

0 comments: