Airbus A320,

Qatar Airways rozpoczyna loty z Polski

5.12.12 Anonimowy 0 Comments

Linie lotnicze Qatar Airways uruchomiły dziś regularne rejsy do Warszawy. Najnowszy, środkowo-europejski kierunek jest już 12. połączeniem uruchomionym przez przewoźnika w tym roku.Mimo chłodnej aury, powitanie realizującego połączenie Airbusa A320 było bardzo ciepłe. Lot QR 980 na trasie Doha-Warszawa zakończył się około południa. Po lądowaniu na lotnisku im. Fryderyka Chopina nastąpiła oficjalna ceremonia powitania nowego przewoźnika w porcie lotniczym.

Warszawa to najnowszy punkt na mapie połączeń Qatar Airways, która obecnie liczy już 122 kierunki w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, rejonie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce  Północnej i Południowej. Na samym kontynencie europejskim linie obsługują 32 trasy, z czego w tym roku uruchomione zostały między innymi Zagrzeb i Belgrad

Pierwszym rejsem do polskiej stolicy przybyła delegacja z Dohy, w tym Prezes Qatar Airways Akbar Al Baker, Jego Ekscelencja Robert Rostek - Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Katarze oraz przedstawiciele mediów z regionu Azji i Pacyfiku.

Delegację powitał jako pierwszy Michał Marzec, dyrektor Lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie. Następnie Pan Al Baker oraz goście uroczystości mieli okazję podziwiać tradycyjny, muzyczny występ zespołu ludowego.

Wśród zaproszonych osobistości znaleźli się Jego Ekscelencja Hadi Bin Nasser Al-Hajri - ambasador Kataru w Polsce, Paweł Niewiadomski - Prezes Polskiej Izby Turystyki, Katarzyna Ratajczyk - Dyrektor Biura Promocji Miasta Warszawy, Marek Łyżwa - Prezes Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych, Tomasz Różyński - Dyrektor Biura Zarządzania Przestrzenią Powietrzną i Przygotowania Operacyjnego w PAŻP, a także przedstawiciele służb celnych, ochrony lotniska, Policji oraz warszawskich i mazowieckich organizacji turystycznych.

Część oficjalna rozpoczęła się od przemówień prezesa Qatar Airways Akbara Al Bakera, gospodarza uroczystości i dyrektora lotniska Michała Marca. Przedstawiciele linii i portu lotniczego wymienili się także okolicznościowymi upominkami.

W swym przemówieniu Akbar Al Baker wyraził optymistyczne przekonanie co do korzyści, jakie przyniesie liniom Qatar Airways nowo uruchomione połączenie. Podkreślał również swoje uznanie dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa w ostatnich latach. „Wierzę, że na chwilę obecną nie ma w regionie drugiego tak prężnie i dynamicznie rozwijającego się kraju jak Polska. Jesteśmy przekonani, że połączenie z Warszawą przyciągnie wielu pasażerów, tym bardziej, iż Polacy coraz chętniej decydują się na podróże do odległych miejsc w Azji, Afryce i Australii, do których mogą udać się z przesiadką w naszym hubie na lotnisku w Dosze”.

„Qatar Airways chcą zaoferować mieszkańcom Polski swoją wielokrotnie nagradzaną, pięciogwiazdkową gościnność podczas wspólnej podróży na Bliski Wschód i dalej. Z jednakową przyjemnością zaoferujemy przeloty do Polski pasażerom podróżującym w ramach naszej globalnej siatki połączeń” – dodał Al Baker.

Na trasie Warszawa–Doha cztery razy w tygodniu latać będą przestronne i nowoczesne Airbusy A320 ze 144 miejscami w konfiguracji dwuklasowej: 12 foteli w klasie biznes i 132
w ekonomicznej. Każdy fotel wyposażony jest w interaktywny system rozrywki, oferujący ponad 800 pozycji audio i wideo, a także możliwość wysyłania wiadomości SMS.

Qatar Airways, jako jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, w ciągu piętnastu lat działalności operacyjnej zdołały osiągnąć ugruntowaną pozycję na globalnym rynku, dysponując obecnie flotą 114 samolotów obsługującą 122 kierunki biznesowe
i turystyczne na całym świecie.

Od początku 2012 roku Qatar Airways dodały do siatki połączeń aż 12 nowych kierunków – oprócz Warszawy są to Baku (Azerbejdżan), Tbilisi (Gruzja), Kigali (Rwanda), Zagrzeb (Chorwacja), Erbil (Irak), Bagdad (Irak), Perth (Australia), Kilimandżaro (Tanzania), Yangon (Myanmar), Maputo (Mozambik) i Belgrad (Serbia).

W ciągu następnych kilku miesięcy oferta połączeń Qatar Airways poszerzy się dodatkowo o miasto Gassim położone w Arabii Saudyjskiej (7 stycznia 2013), Najaf w Iraku (23 stycznia), Phnom Penh w Kambodży (20 lutego), Chengdu w Chinach (19 marca), Chicago w USA (10 kwietnia) oraz Salalah w Omanie (22 maja).


Od 5 grudnia 2012 loty na trasie DOHA-WARSZAWA odbywać sie będą cztery razy w tygodniu:

W poniedziałki, środy, piątki i soboty

 

QR980   Wylot z Dohy o 09:20                                              lądowanie w Warszawie o 13:20

QR981   Wylot z Warszawy o 15:35                                      lądowanie w Dosze o 22:55


 

0 comments: