Duszniki - Zdrój i Kudowa – Zdrój,

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich na rzecz kobiet

26.10.12 Anonimowy 0 Comments

W dniach 26 – 27 października br. w Kłodzku odbywają  się Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego, które w tym roku będą przebiegać pod hasłem „Zdrowie Kobiet”. Jednym z partnerów, a jednocześnie promotorów zdrowego stylu życia w czasie trwania tego wydarzenia, będzie Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, kompleks uzdrowiskowy, który tworzą trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego: Polanica - Zdrój, Duszniki - Zdrój i Kudowa – Zdrój, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk. 

O tym, jak ważną rolę w życiu ludzi odgrywa dbałość o zdrowie, nie trzeba szczególnie przekonywać. Jednocześnie zdrowie publiczne w coraz większym stopniu staje się priorytetowym, rozwijającym się obszarem polityki społecznej. Dlatego też instytucje samorządowe w Kłodzku podjęły decyzję o zainaugurowaniu konferencji, podejmującej tematykę profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia kobiet. Stąd wśród partnerów tego wydarzenia nie mogło zabraknąć Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, który w swojej szerokiej gamie zabiegów leczniczych i usług rehabilitacyjnych, posiada również ofertę ukierunkowaną na leczenie chorób kobiecych.

Co więcej, te dwa dni konferencji oraz wydarzeń towarzyszących będą również wyjątkową okazją promocji oferty nie tylko Zespołu, ale również pozostałych uzdrowisk wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Zdroje w Cieplicach, Połczynie oraz Świeradowie, w swoich ofertach posiadają zabiegi, w tym specjalistyczne, przeznaczone dla Pań.

Dzięki temu uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk, tworząc wspólnie mapę ośrodków w całej Polsce, oferują jedno z najszerszych spektrum usług lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, zarówno w skali kraju, jak i Europy. A wychodząc naprzeciw potrzeb klientów, swoje zabiegi poszerzają o usługi z zakresu SPA i wellness oraz zabiegi z wykorzystaniem naturalnych produktów leczniczych, takich jak borowina, czy wody mineralne, a także oferują atrakcyjne pakiety tradycyjnych pobytów wypoczynkowo - rekreacyjnych, jak i okolicznościowych, świątecznych i noworocznych. O tym wszystkim będą mogli się dowiedzieć uczestnicy Powiatowych Dni Zdrowia Publicznego, którzy odwiedzą stoisko promocyjne Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich.

- Obecność Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich podczas tego wydarzenia jest wyjątkową okazją, nie tylko do promowania naszych usług lecznictwa uzdrowiskowego oraz przedstawienia oferty skierowanej do kobiet, ale także prezentowania naszych ośrodków, jako partnerów kampanii promujących zdrowie, w które zawsze chętnie się angażujemy. Obecnie choroby nowotworowe, w tym szczególnie rak szyjki macicy, czy rak piersi, stają się chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego jesteśmy zawsze gotowi do włączania się w kampanie promujące profilaktykę zdrowotną oraz wczesne wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych. Wierzę też, że takie akcje mają olbrzymie przełożenie na decyzje kobiet o badaniach kontrolnych, takich jak cytologie i mammografie. A te Panie, które są już po zabiegach, mają możliwość podjęcia decyzji o rehabilitacji, prowadzonej w naszych uzdrowiskach, w ramach której nasi specjaliści pomogą im wrócić do pełnej sprawności, tak ważnej w codziennym życiu – mówi Jerzy Szymańczyk, Prezes Zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk. 

 

Tegoroczne kłodzkie Powiatowe Dni Zdrowia Publicznego zostały rozłożone na dwa dni i podzielone tematycznie. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja pod hasłem „Rola zdrowia kobiet w zdrowiu publicznym”, a wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. programy wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy, promocja zdrowia, jako jednego z zadań samorządów oraz problem chorób nowotworowych w powiecie kłodzkim. A prelegentami będą przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy – Zdroju, a także pracownicy lokalnego samorządu i fundacji, wspierających kobiety.

Natomiast drugi dzień odbędzie się pod hasłem „Dbaj o zdrowie – bądź piękna” w Galerii Twierdza Kłodzko. W ramach promocji zdrowia zostanie zorganizowany m.in. Marsz Różowej Wstążeczki, nauka samobadania piersi na fantomie, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także porady żywieniowe. Goście odwiedzający Twierdzę Kłodzką będą mieli okazję zapoznać się w punktach wystawienniczych z prezentacją usług medycznych oraz ofert SPA, świadczonych przez uzdrowiska z grupy PGU.

 

Honorowy patronat nad Powiatowymi Dniami Zdrowia Publicznego objęli Monika Wielichowska i Jakub Szulc, Posłowie na Sejm RP oraz Maciej Awiżeń, Starosta Kłodzki. Natomiast patronem merytorycznym wydarzenia została Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”.

0 komentarze: