Epsom Downs,

Misja: Licencja na przygodę w Wielkiej Brytanii!

5.10.12 Anonimowy 0 Comments

"Nazywam się Bond, James Bond”. Wystarczy, że wypowiesz te słynne słowa, a natychmiast poczujesz się znacznie bardziej czarujący i dystyngowany.  Bez względu na to, czy spośród wybrańców, którzy wcielili się w postać stworzonego przez Iana Fleminga szpiega 007 pracującego dla MI6, wolisz Seana Connery’ego, Rogera Moore’a, Pierce’a Brosnana czy też może nowego Bonda, Daniela Craiga, pewne jest, że James Bond to najsławniejszy  z brytyjskich dżentelmenów i prawdziwy symbol Wielkiej Brytanii.

Chociaż w czasie twojego wyjazdu zabraknie być może bondowskiej broni, gadżetów i pięknych dziewczyn, zawsze możesz spędzić swój czas w Wielkiej Brytanii ze szczyptą brawury i zdobyć swoją własną licencję na przygodę!

Oto kilka najlepszych miejsc związanych z Jamesem Bondem, jakie można odwiedzić w Wielkiej Brytanii – pamiętaj tylko: ściśle tajne!

1)    Eden Project

Ogród botaniczny, który wystąpił w filmie Śmierć nadejdzie jutro. Przechodząc przez zdumiewające „biosfery” czujesz, że w każdej chwili zza jednej z wielu egzotycznych roślin może wyłonić
się skrytobójca. Ale nie martw się – jedyni zabójcy, jakich zajdziesz w Eden Project, mają poniżej 10 lat. Misja: Wybierz się na wyprawę do tropikalnej dżungli… w Kornwalii

www.edenproject.com
2) Narodowe Muzeum Motoryzacji Jeśli jesteś fanem Bonda, musisz koniecznie odwiedzić miejsce, w którym można zobaczyć prawdziwe rekwizyty z filmów, takie jak pierwszy na świecie skuter wodny z filmu Szpieg, który mnie kochał. Tylko nie dotykaj żadnych przycisków!

Misja: Zobacz prawdziwe gadżety i pojazdy Bonda

http://www.beaulieu.co.uk/motormuseum/base2.cfm?ID=20

3) Kolej Nene Valley

Trasa tej wspaniałej kolei parowej wiedzie przez malownicze tereny wschodniej Anglii. Tamtejsze widoki podziwiać można w filmie Ośmiorniczka.

Misja: Wybierz się w stylową podróż przez tajemniczą angielską krainę

http://www.nvr.org.uk

4) Tor wyścigowy Epsom Downs

Chcesz postawić na zwycięskiego konia lub po prostu wybrać się na fajną wycieczkę? Tu z pewnością wczujesz się w podniecającą atmosferę wyścigów.
Misja: Odrobina emocji na wyścigach

www.epsomderby.co.uk

5) Tablica pamiątkowa Seana Connery’ego w Edynburgu
Tablica pamiątkowa w miejscu urodzin Seana Connery’ego wmurowana w 1996 przez Szkocką Komisję Filmową w celu upamiętnienia setnej rocznicy kina. Poświęcona pierwszemu aktorowi, który wcielił się w Jamesa Bonda, tablica ta stanowi ciekawy fragment historii. Można ją znaleźć przy 176 Fountainbridge Street.
Misja: Szacunek dla mistrza szpiegów

6) Stoke Park 

Prestiżowy country club, który posłużył jako tło słynnej sceny golfowej z Goldfingera. W klubie tym nakręcono również sekwencje w przepięknej sali balowej z filmu Jutro nie umiera nigdy.
Misja: Zrelaksuj się w stylu Jamesa Bonda

www.stokepark.com

7) Somerset House 

Miejsce to udawało siedzibę MI6 w Jutro nie umiera nigdy. Dziś jest to jeden z najbardziej uniwersalnych londyńskich obiektów, często wykorzystywany jako plener w filmach. Odbywają się tam koncerty muzyczne, a na miejscu znajduje się lodowisko.
Misja: popatrz, posłuchaj i pojeździj na łyżwach

http://www.somerset-house.org.uk

8) The Savoy
Jeśli James Bond byłby hotelem, byłby pewnie Savoyem. Ten luksusowy londyński hotel często pojawia się na kartach powieści Iana Fleminga, który wspominał, że lubił się tam stołować.
Misja: Angielska tradycja i uczta dla zmysłów

www.fairmont.com/savoy/


9) Fortnum and Mason


Założony w 1707 roku Fortnum and Mason to być może najwystawniejszy z londyńskich domów handlowych. W książkach Iana Fleminga Bond mówi, że uwielbia miód z Fortnum & Mason. Sklep oferuje szeroką gamę towarów dla klientów z wyższych klas, w tym rodziny królewskiej.
Misja: Luksusowe przysmaki godne samego króla

www.fortnumandmason.com

10) Budynek MI6
Siedziba Secret Intelligence Service (SIS), brytyjskich służb wywiadowczych znanych także jako MI6. Każdy, kto widział film o Bondzie, wie, że MI6 to centrum operacyjne Jamesa Bonda – tam właśnie 007 dostaje misje od M i gadżety od Q. Budynek ten wystąpił przez chwilę w GoldenEye, ale najsłynniejsza scena z jego udziałem to początkowe momenty filmu Świat to za mało, w których Bond startuje z niego na ślizgaczu w pościgu za zamachowcem.
Misja: Patrz, ale nie dotykaj

http://www.mi6.gov.uk/output/Page79.html

0 comments: