Gdańsk,

Zbliża się Światowy Dzień Turystyki

27.9.12 Anonimowy 0 Comments

Już od 1980 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Obchodzimy go 27 września. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na wagę i znaczenie turystyki w kontekście nie tylko ekonomicznym, ale przede wszystkim kulturowym i społecznym.

Tegoroczne obchody święta odbędą się po hasłem: „Turystyka – Łączenie Kultur”. To niebywała okazja prezentacji różnych form kultur na świecie, ale również podkreślania rodzimych wartości i eksponowania atrakcji turystycznych regionu i kraju.  Święto to zostanie podkreślone również podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, którego obchody odbędą się 28 września br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, ul. Ołowianka 1.

Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła uczcić to święto w sposób wyjątkowy, zachęcając do odwiedzania Gdańska i regionu nie tylko w czasie wakacji.  Z tej okazji w dniach 29-30 września 2012 Karta Turysty „Gdańsk-Sopot-Gdynia-Plus” sprzedawana będzie w specjalnej cenie – 8,00 zł w Punktach Sprzedaży Informacji Turystycznej, wchodzących w skład Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

W ramach oferty dostępnych jest ponad 200 zniżek u Partnerów Karty. Zniżki te mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a termin ich realizacji upływa 30 kwietnia 2013 roku.  Wśród propozycji znajdują się: muzea, noclegi, spektakle, koncerty, wystawy, zakup pamiątek, książek i biżuterii bursztynowej, restauracje, puby, kluby, wypożyczanie sprzętu wodnego, wypożyczanie aut, rozgrywki paintballowe, atrakcje w Aquaparku, wizyty w studiu urody, rozrywka i wiele, wiele innych możliwości.

Co ważne, Kartę Turysty można wykorzystywać wielokrotnie, jak również w prosty sposób doładować ją o opcję Zwiedzanie pozwalającej na jednorazowy wstęp do 22 obiektów muzealnych i ZOO oraz opcję Komunikacja, dzięki której uzyskuje się możliwość podróżowania transportem publicznym o zasięgu metropolitarnym.

Punkty promocyjnej sprzedaży Karty Turysty:

  • Informacja Turystyczna, Lotnisko im. Lecha Wałęsy, ul. Słowackiego 200, tel. +48 58 348 13 68

  • Informacja Turystyczna, Dworzec PKP (w tunelu), ul. Podwale Grodzkie, Tel. +48 58 721 32 77

  • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długi Targ 28/29, tel. +48 58 301 43 55

0 comments: