Aktualności,

Nowe połączenie LOT-u do Stuttgartu

5.9.12 Anonimowy 0 Comments

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają w tym roku drugie, obok Hanoweru, nowe połączenie do Niemiec, które są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskiego przewoźnika. Od 5 listopada br. samoloty LOT-u pojawią się pięć razy w tygodniu na lotnisku w Stuttgarcie. Rejsy są od dzisiaj dostępne w sprzedaży. Stuttgart będzie kolejnym, siódmym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u.
Stuttgart jest stolicą kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, miastem, gdzie w 1886 roku Gottlieb Daimler i Carl Benz wynaleźli automobil. Miasto położone jest w środku trójkąta na krańcach którego leży Frankfurt, Monachium i Zurych, w równej odległości ok. 200 km od każdego z nich.
Stuttgart i jego okolice są rozwiniętym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i badawczym. Znajdują się tutaj siedziby takich firm jak: Daimler AG, Hewlett Packard, Alcatel-Lucent, Porsche, Neoplan, Robert Bosch i IBM. Turystów zainteresuje największe na świecie muzeum motoryzacji Mercedes-Benz. Jest to również jedno z większych w Niemczech skupisk Polonii.
Rejsy do Stuttgartu będą się odbywać 5 razy w tygodniu, z wyjątkiem sobót i wtorków, według następującego rozkładu w (czasach lokalnych), samolotami Embraer 170:Port LotniczyNumer rejsuDzieńGodzina wylotuGodzina przylotu
WarszawaLO 4051.345.716:2518:10
StuttgartLO 4061.345.718:5020:30
Od listopada PLL LOT będą wykonywały w sumie tygodniowo ponad 170 rejsów z Polski do portów niemieckich.
Rejsy dostępne są od dzisiaj w sprzedaży na stronie lot.com, w Call Centre oraz w biurach własnych LOT-u i u agentów podróży.

0 comments: