Instruktaż,

Nordic Walking w Puszczy Zielonka

5.9.12 Anonimowy 0 Comments

Położona kilkanaście kilometrów na północ od Poznania Puszcza Zielonka to nie tylko setki świetnych tras rowerowych, ale i raj dla miłośników nordic walking. Z myślą o nich Związek Międzygminny Puszcza Zielonka zorganizował cykl bezpłatnych warsztatów, podczas których dowiemy się jak poprawnie chodzić z kijkami.

Cykl spotkań doskonalących technikę chodzenia rozpocznie się już 8 września. Warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanych instruktorów Nordic Walking, którzy zwrócą uwagę na to, jak poprawnie chodzić z kijkami, jak przeprowadzić rozgrzewkę czy jak prawidłowo się rozciągnąć po marszu.

 

- Po terenie Puszczy Zielonka coraz więcej ludzi spaceruje z kijkami. Stwierdziliśmy, że warto promować turystykę w ten sposób, stąd nasze spacery, podczas których będziemy uczyć techniki prawidłowego chodzenia, ale i pokazywać Puszczę – mówi jedna z prowadzących zajęcia instruktorek Roma Dukat z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.Spacery to faktycznie także szansa na turystyczne odkrycie Puszczy. Uczestnicy warsztatów przy okazji będą mogli odwiedzić m.in. Sanktuarium Maryjne w Dąbrówce Kościelnej, wejść na Dziewiczą Górę czy obejrzeć Pływalnię „Wodny Raj” w Swarzędzu.

 

Uczestnictwo w instruktażu jest bezpłatne. Spotkanie będą odbywać się we wrześniu i na początku października w następujących miejscach:  • 8 września o godz. 14.00 w Swarzędzu - zbiórka na parkingu przy pływalni "Wodny Raj",

  • 21 września o godz. 17.00 w Murowanej Goślinie – zbiórka na osiedlu Zielone Wzgórza na Nowym Rynku,

  • 23 września o godz. 10.00 w Czerwonaku – zbiórka na parkingu pod Dziewiczą Górą,

  • 30 września o godz. 10.00 w Pobiedziskach – zbiórka przy Ośrodku Kultury w Pobiedziskach,

  • 30 września o godz. 14.00 w Dąbrówce Kościelnej – zbiórka na parkingu leśnym w Dąbrówce Kościelnej,

  • 7 października o godz. 13.00 w Rościnnie – zbiórka w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie


Uczestnictwo w instruktażu jest bezpłatne.

Prosimy o zabranie ze sobą kijków.

Zajęcia potrwają ok. 2-3 godzin.
Instruktaż dofinasowany z środków:

ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO „PUSZCZA ZIELONKA” I POWIATU POZNAŃSKEGO.

 

0 comments: