Łódź,

Najpopularniejsze polskie miasta wśród zagranicznych turystów

21.9.12 Anonimowy 0 Comments

Serwis Gazeta Prawna opublikował zestawienie 10 polskich miast, które najchętniej są odwiedzane przez zagranicznych turystów z całego świata. Które miejsca cieszą się największą popularnością? Sprawdźmy.

10. Sopot

Na dziesiątym miejscu uplasował się Sopot. Nie ma co się dziwić, to jedno z najładniejszych miast uzdrowiskowych, położonych pomiędzy malowniczym pasmem wzgórz morenowych a zatoką gdańską. Kochają go artyści, jest muzą dla poetów, budzi uwielbienie zwykłych ludzi. To miasto nigdy nie śpi.


9. Szczecin

Popularniejszy niż Sopot wśród zagranicznych turystów okazał się Szczecin. Dla nich to nie tylko Pomnik Czynu Polaków i Wały Chrobrego. Szczecin to też legendy, zabytki, parki i atrakcje. Poza tym Szczecin ze swoimi placami gwiaździstymi, określany jest mianem Paryża Północy.
 

8. Toruń

Zagraniczni turyści chętnie odwiedzają też Toruń. Nie ma się co dziwić, to miasto zachwyca również polskich turystów. Warto zobaczyć niezmieniony od stuleci bieg ulic toruńskiej Starówki czy dom narodzin Mikołaja Kopernika. Toruń ma też inne magiczne miejsca. Warto je odkrywać.
 

7. Zakopane


Zakopane zachwyca zimą i latem. Nic dziwnego, ze w rankingu uplasowało się wysoko. Krupówki. zachwycają restauracjami i gwarem. Daleko od głównych dróg można za to mieć wrażenie, że czas się zatrzymał. Tam są najcichsze i najbardziej doceniane zakątki Zakopanego.

Ma pozycję 3 największego miasta w Polsce. Ale nie tylko to przyciąga do Łodzi. Wabikiem jest ciekawa historia i oryginalna architektura. Jak widać, doceniają ją również zagraniczni turyści.


4. Wrocław

Przepiękne miasto pełne cudownych zabytków chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Zachwyca tu pięknie odrestaurowane Stare Miasto. Stamtąd, po przekroczeniu rzek Odry dotrzemy na wrocławskie wyspy.3. Gdańsk
Na mapie Europy wiele jest miast, które odwiedzić wręcz należy. Jednym z nich jest polski Gdańsk. I nie tylko dlatego, że 1000 letni gród uchodzi za najbogatsze w zabytki miasto „Bałtyckiej Europy”.  Przede wszystkim dlatego, że zderzenie historii i nowoczesności stworzyły tu mieszankę prawdziwie wybuchową.


2. Warszawa

Warszawa to obowiązkowy punkt zwiedzania na mapie Polski, również dla zagranicznych turystów. Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta, katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta... Do tego wiele wspaniałych miejsc do zabawy i restauracji serwujących pyszne jedzenie. Czy można się tu nudzić?
 
1. Kraków Można powiedzieć, że miasto samo w sobie to turystyczny hit. Kraków ze swoim historycznym centrum miasta został wpisany na polską Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako pierwszy w 1978 roku. Niemal wszystkie kamienice i pałace wokół Rynku to kilkusetletnie obiekty zabytkowe. Do tego żydowski Kazimierz i Stare Podgórze – oczywiście to tylko część z tego, co Kraków ma do zaoferowania.


0 comments: