Aktualności,

Lotnisko Chopina: Terminal A przechodzi remont

15.9.12 Anonimowy 0 Comments

Stara część Terminala A na Lotnisku Chopina ostatecznie została zamknięta dla pasażerów i personelu i od 13 września jest już wyłącznie placem budowy. Do końca 2014 r. budynek zostanie całkowicie zmodernizowany i połączony z nową częścią terminala.


[caption id="attachment_3541" align="alignnone" width="448"] Terminal A po przebudowie[/caption]
Stary terminal (dawniej nazywany Terminalem 1, a do niedawna Strefą A-B) musi zostać przebudowany, ponieważ rosnący ruch na lotnisku wymusza zwiększenie przepustowości dworca lotniczego. Ponadto budynek oddany do użytku w 1992 r. jest w złym stanie technicznym. Przecieki w dachu, czy awarie instalacji technicznych sprawiały, że komfort obsługi pasażerów był niższy od oczekiwań.

- Zależy nam na tym, żeby pasażerowie zawsze byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach. Po modernizacji terminal będzie przestronniejszy i wygodniejszy – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Podczas rozpoczynających się prac stary terminal zostanie całkowicie połączony z nowym zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa, zostaną też zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu. W trakcie modernizacji wybudowane zostanie przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową.

- Jestem pewien, że końcowy efekt na pewno wynagrodzi podróżnym tymczasowe niedogodności, które wiążą się z zamknięciem i remontem starej części – mówi Przemysław Przybylski.

W związku z przebudową terminala już od 1 sierpnia stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, a także biura wszystkich linii lotniczych, touroperatorów i wypożyczalni samochodów funkcjonują wyłącznie w nowej części terminala (Strefa C-D-E). Tam też można znaleźć Biuro Bagażu Zagubionego i pocztę.

 

0 comments: